#1 2008-06-18 19:22:10

vassil
Потребител

Ултраси на трети отбор идват преди 30 години в Перник

Инцидентът с феновете на трети отбор, в случая на Локо(Пд)у които нападнаха привърженици на ЦСКА в Сандански докато гледаха мач с местния Вихрен от Сандански, съвсем не първи в историята.
През 70-години запалянковци от трети отбор идваха редовно на мачове в Перник. При това съвсем не от добронамереност. В основата разбира се е вечната вражда между ЦСКА и Левски. Но да караме поред. Когато например „сините” гостуваха на „Стадиона на Мира”, както се казваше футболното съоръжение на Миньоро, обикновено пътуваха с влак.
Преди централната гара на града - още на спирка „Металург”, политаха камъни колкото малки дини в посока идваща агитка. Обикновено на засадата дебнеха местни фенове на „жълтите” съвместно със софийски техни събратя от ЦСКА, които казваха кога ще пристигне влакът от София, а на централна гара софиянци участваха в ударна акция, като бяха в ролята на разпознавателен отряд на хора от враждуващия лагер.
През това време ЦСКА можеше да гостува на другия край на България, но си имаше определени хора за съответната пернишка мисия срещу феновете от Левски. По същия начин, когато „червените” имаха мач в Перник, запалянковци от подуенския тим идваха на разпознавателноатакуваща акция съвместно с местните пернишки ултраси. И отново пак, когато Левски гостуваше на съвсем друго място.
Но тази задочна поява на трети фенове, които да поддържат в случая перничани, е обяснима с оглед на вечната вражда между „сини” и „червени”. Обикновено в ролята на „тайни агенти” в Перник пристигаха солидни подкрепления от по 300 души съответно от единия или другия тим.
Враждата между феновете на вечните съперници се е пренасяла и в други кътчета на страната. Не само в култовия Перник. Така например на финала за Купата на България между Левски и Нефтохимик през 2000 година. Мачът се игра в Пловдив. Над 1000 души привърженици на ЦСКА се изсипаха в града под тепетата и създадоха безредици.
След двубоя, завършил 2:0 за „сините”, на гара Септември беше организирана засада, след което последва обсипване с камъни. Имаше както винаги в такива случаи пострадали, а едно момче беше с пукната глава. В случаите, когато агитки на ЦСКА или Левски тръгват от София за мачове в Южна България (едните пътуват за Стара Загора, а другите за Пловдив или Бургас), обикновено се прави засечка на влаковете около Пазарджик.
Случвало се е фенове да слизат от треновете и да се млатят между вагоните. Такъв бе инцидентът през 1987 година, когато "червени" и "сини" се биха жестоко, а в резултат на безредиците пострадаха и няколко милиционери.
bira

Офлайн

#2 2008-06-20 16:28:53

15
Потребител

Re: Ултраси на трети отбор идват преди 30 години в Перник

КИРИЛИЦА!!!

Офлайн

#3 2008-06-23 16:29:17

soul_crew_young
Потребител

КИРИЛИЦА!!!

ЛЕВСКИ или СМЪРТ

Офлайн

#4 2008-07-18 16:31:38

big trouble
Потребител

странно.... не мога да повярвам че перничани са приемали помощ от левскари vij те миньoро ако могат че ги изтепат до един smqh

когато разумът спи се раждат чудовищата...

Офлайн

#5 2008-07-20 13:14:45

vassil
Потребител

бе не знам какво сте гърбили, но имах щастието да бъда на този мач и на трибуните няколко говеда изядоха доста бой...  gurlo

Офлайн

#6 2008-07-20 13:40:21

vassil
Потребител

Банго Васил сигурно е майка ти!  negur

Офлайн

#7 2008-07-21 09:03:41

Skywalker
Модератор

sofia написа:
vassil написа:

Банго Васил сигурно е майка ти!  negur

ТИ СИ ЕДИН ИСТИНСКИ ИНТЕРНЕТ ХУЛИГАН.

Муахаха, намерил кой да го каже - човекът стихотворение.

За всички мрънкачи: "0. НИКОЙ НЕ ТЕ КАРА ДА ПИШЕШ ТУК!"
4 и 6 са цифри, а не букви!!!

Офлайн

#8 2008-07-21 09:38:42

big trouble
Потребител

василе сега ще измислят и стихотворение за тебе... ха ха ха

Офлайн

#9 2008-07-21 10:01:46

Skywalker
Модератор

sofia написа:

С какво се придържаш към темата,коментарата сварзан ли е с темата или... shok  uho

Всъщност коментарът ми е свързан с темата точно колкото твоя.
И за к`ви пристрастия имаш претенции? Т`ва, че дращиш стихотворения, мислиш ли, че е за форума на hooligans.bg (без значение дали си чорбар, говедо, буфер, папагал и т.н.)? Качил си страшно много снимки - браво! Точно това е идеята - допринесъл си много за развитието на сайта. Но защо трябва да се излагаш с детски истории?

За всички мрънкачи: "0. НИКОЙ НЕ ТЕ КАРА ДА ПИШЕШ ТУК!"
4 и 6 са цифри, а не букви!!!

Офлайн

#10 2008-07-21 13:52:41

big trouble
Потребител

да ,по добре не ги пиши пък като събереш достатъчно издай книга...

Офлайн

#11 2008-07-24 16:45:55

bgfate
Потребител

Каква книга цяла стихосбирка на тема : Аз съм футболен идиот

Офлайн

#12 2008-07-24 16:58:07

big trouble
Потребител

bgfate написа:

Каква книга цяла стихосбирка на тема : Аз съм футболен идиот

ole

Офлайн

#13 2008-07-25 10:32:46

ultra
Потребител

E-e-e, това е първата тема, която чета и много ме радва... metal

Офлайн

#14 2008-07-25 13:37:50

big trouble
Потребител

ultra написа:

E-e-e, това е първата тема, която чета и много ме радва... metal

пусни и ти някоя да ни порадва и нас...

Офлайн

#15 2008-07-25 14:33:38

ultra
Потребител

Засега няма какво да пиша... pitie

Офлайн