Този уебсайт работи благодарение на показването на реклами на нашите посетители.
Моля, подкрепете ни като спрете Вашия Ad Blocker за този сайт.

Форум

#16 2018-11-18 18:34:38

Svilengrad
Модератор

Re: Протести 2018

Днес на автомагистрала Марица Свиленград и Хасково рамо до рамо срещу безобразията в България

http://prikachi.com/images/878/9441878l.jpg

lohness: Ми не мога да кажа, че поляците ни превъзхождат като набор от песни или синхрон. Но определено имат по-добра посещаемост и по този начин ще ни надминат,ако в БГ не стане революция.

http://i37.tinypic.com/2z8qir8.jpg

Офлайн

#17 2018-11-18 19:18:53

Armeiski Sport 1923
Потребител

Svilengrad написа:

Днес на автомагистрала Марица Свиленград и Хасково рамо до рамо срещу безобразията в България

http://prikachi.com/images/878/9441878l.jpg

Добре сте и пробили кордона имаше и по хубав клип, ама не ми се търси
https://www.xnews.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE … %80%D0%B8/

Офлайн

#18 2018-11-18 23:21:51

ge666a
Потребител

аз протестиргам срещу снегорините, пречат ми да спим  smqh

Drinking boys

Офлайн

#19 2018-11-19 16:05:09

tabloto_ne_raboti
Потребител

Предполагам, че почти всеки ще се съгласи, че има нужди от граждански натиск и контрол над властта. За мен обаче тези протести са без основание и ясна цел. Разбирам, че поводът е високите цени на горивата, повишената цена на гражданската отговорност и увеличаването на данъка за старите коли, но това не е достатъчно основание за сваляне на едно правителство.Да не говорим, че две от причините не зависят от властта, а третата донякъде. Горивата се определят от световния пазар, а от няколко седмици всекидневно намаляват.  Данъците за старите коли идват от ЕС. Ако ме питате мен направо да забраняват колите преди 15 години, но хората пак ще скочат. Увеличението на ГО идват от тълкувателно решение на ВКС, което трябва да бъде подложено на публично обсъждане. А реално виждаме излезли хора, които реално са досега са не повече от 5000 души в цялата страна, които крещят оставка и при въпрос какво искат, казват "смяна на системата" в най-добрия случай..  Хубаво. Нека има промяна... но при сега действащото законодателство и КРБ след провеждането едни предсрочни парламентарни избори февруари в Парламента ще влязат същите партии в малко по-различно съотношение. Тоест ще стане като 2013 г.
Според мен за да има смисъл и легитимност на исканията, анонимните организатори, които наричат протестите "БУНЪТ", да излязат с подписка за референдум, какво искат, президентска република, намаляване на депутатите, пряко избиране на прокурори, мажоритарни избори и ако така наречените "240" ги отсвирят неоснователно тогава да се нахлува... Сега имаме излезли 5000 човека, блокирали с коли артерии и викат ние сме народа.

Реално какво ще стане ако се постигне единствената цел- "Оставка". Ще дойде служебно правителство на Румен Радев/БСП. Аз се надявам да е повече Румен Радев. Лично искам президентска република, дори да се премахне длъжността на министър-председател, като Парламентът бъде намален до 120 депутати и др. неща. Обаче това се изразява чрез платформа, с партия, организация, не някакви хора по анцузи с мъка да обясняват как искат по-добър живот, промяна в системата и премахване на партиите. Тия мечти за безпартийна режим на цар Борис  Iii реализирани в режим на Радев са смешни, защото не може едните да викат пряка демокрация, другите президентска република... което аз разбирам като окрупняване на властта в един човек.

Последна редакция от tabloto_ne_raboti (2018-11-19 16:22:04)

Офлайн

#20 2018-11-19 16:45:05

Asenov
Потребител

Нищо няма да се промени с тая система която е в момента , или президентска република(аз съм фен на пилота Радев ,на политика не чак толкова) и мажоритарни избори .............само че тия протести трябваше да станат тогава когато Трифонов обесняваше как се ебават в парламента с желанието на хората да има промяна , и когато направиха всичко само и само да не зачетат въпросния референдум .........сега цени , ток,винетка , гориво не са по маловажни неща ,но нали се борим за смяна на цялата система ............ при нови избори няма да има никва промяна , само се надявам патриотичните лайна да не влезнат никога повече в тоя парламент ,другото ще си е по старо му

За когото честта е празна дума , за него всичко е нищожно !!!!!!!

Офлайн

#21 2018-11-19 17:06:50

tabloto_ne_raboti
Потребител

Да, това, което се случва днес, ако е заради истинска промяна на системата, трябваше да стане след референдума на Слави.

Офлайн

#22 2018-11-19 17:22:13

NoXs3bt
Потребител

tabloto_ne_raboti написа:

Предполагам, че почти всеки ще се съгласи, че има нужди от граждански натиск и контрол над властта. За мен обаче тези протести са без основание и ясна цел. Разбирам, че поводът е високите цени на горивата, повишената цена на гражданската отговорност и увеличаването на данъка за старите коли, но това не е достатъчно основание за сваляне на едно правителство.Да не говорим, че две от причините не зависят от властта, а третата донякъде. Горивата се определят от световния пазар, а от няколко седмици всекидневно намаляват.  Данъците за старите коли идват от ЕС. Ако ме питате мен направо да забраняват колите преди 15 години, но хората пак ще скочат. Увеличението на ГО идват от тълкувателно решение на ВКС, което трябва да бъде подложено на публично обсъждане. А реално виждаме излезли хора, които реално са досега са не повече от 5000 души в цялата страна, които крещят оставка и при въпрос какво искат, казват "смяна на системата" в най-добрия случай..  Хубаво. Нека има промяна... но при сега действащото законодателство и КРБ след провеждането едни предсрочни парламентарни избори февруари в Парламента ще влязат същите партии в малко по-различно съотношение. Тоест ще стане като 2013 г.
Според мен за да има смисъл и легитимност на исканията, анонимните организатори, които наричат протестите "БУНЪТ", да излязат с подписка за референдум, какво искат, президентска република, намаляване на депутатите, пряко избиране на прокурори, мажоритарни избори и ако така наречените "240" ги отсвирят неоснователно тогава да се нахлува... Сега имаме излезли 5000 човека, блокирали с коли артерии и викат ние сме народа.

Реално какво ще стане ако се постигне единствената цел- "Оставка". Ще дойде служебно правителство на Румен Радев/БСП. Аз се надявам да е повече Румен Радев. Лично искам президентска република, дори да се премахне длъжността на министър-председател, като Парламентът бъде намален до 120 депутати и др. неща. Обаче това се изразява чрез платформа, с партия, организация, не някакви хора по анцузи с мъка да обясняват как искат по-добър живот, промяна в системата и премахване на партиите. Тия мечти за безпартийна режим на цар Борис  Iii реализирани в режим на Радев са смешни, защото не може едните да викат пряка демокрация, другите президентска република... което аз разбирам като окрупняване на властта в един човек.

Единственото за което съм съгласен с теб е ,че ако има предсрочни избори пак ще дойде ГРОБ !
Държавата не работи ! Покажи ми една система в този бърдак който да работи правилно ? Корупция на всяко възможно място в което има зависимост от държавата ! За данъка за старите коли ,хм ми и чисто нови коли да се карат в София едва ли ще се реши проблем ,след като мангасарите се греят на гуми ,изсичат Борисовата градина и т.н.т. ,общо взето един цитат от фб описва мнението ми по този въпрос " Чисто лицемерие да изсичаш горите и в същия момент да вдигаш данъка на старите коли защото замърсяват въздуха "

За горивата - при 100 долара за барел и при 65 в България цените са едни и същи ! Как в Австрия с двойна цена на акциза разлика в цената на горивата с тези в България е 20ст ? В Румъния осъдиха Лукойл (или сключиха съдебно споразумение ) за  монопол , в България Лукойл държи 80% от данъчните складове за горива ! И онези смешници от КЗК все не намират проблем ,може би има нещо общо от това че Златев и Бойко си бръкат по дупките ,знам ли .

За застраховките - Ми мнението ми е като и при тока . В условие на наложено от държавата задължение , дадена компания продава продукт ! Целта на всяка компания е по-високи  печалби , след  като всеки месец имаш приблизително еднакво потребление ,или както в случая на застраховките всяка година ,то най-сигурния начин за повишаване на печалбите е вдигането на цените !   

Държавата трябваше да избухне още в момента в който правителството не зачете референдума на Чалгара Слави , защото без значение добър или лош хората си казаха мнението ,а депутатите не го ЗАЧЕТОХА ! Но както казват българина скача когато му бръкнеш в джоба  ! Защото Боко разправя ,че икономиката ни не е била по стабилна ,а инфлацията се движи на горе . Още по - лошо е че ни очаква в близко бъдеще нова финансова криза  , а с изградената ни от Боко икономика на усвояване на Евро фондове ще е страшно !

От тука започва родината,
със гроб на незнаен юнак,
над който смъртта е преминала,
смъртта, не и вражият крак!

Офлайн

#23 2018-11-19 17:33:48

CeBep
Потребител

За съжаление няма оправия от състоянието, в което държавата се намира. Дори и оставка, и успех на тези протести, нищо няма да се промени, защото проблемите на неработещите както казвате състеми, не е никъде другаде, освен в тези, които боравят в тях. Проблема е скрит в народа ни, а тези му недостатъци и пороци като корупция, необразованост, ниско ниво на ценности, няма да се изкоренят днес за утре. Дори да падне това правителство, ще дойдат други като тях, които ще боравят със същите схеми, тъй че аз спасение в скоро бъдеще не виждам.

Офлайн

#24 2018-11-19 18:10:53

NoXs3bt
Потребител

CeBep написа:

За съжаление няма оправия от състоянието, в което държавата се намира. Дори и оставка, и успех на тези протести, нищо няма да се промени, защото проблемите на неработещите както казвате състеми, не е никъде другаде, освен в тези, които боравят в тях. Проблема е скрит в народа ни, а тези му недостатъци и пороци като корупция, необразованост, ниско ниво на ценности, няма да се изкоренят днес за утре. Дори да падне това правителство, ще дойдат други като тях, които ще боравят със същите схеми, тъй че аз спасение в скоро бъдеще не виждам.

Точно заради това страната ни се нуждае спешно от Доктрина ,такава която да я следват всички правителства в следващите 20 години примерно ! Иначе оправия няма !

От тука започва родината,
със гроб на незнаен юнак,
над който смъртта е преминала,
смъртта, не и вражият крак!

Офлайн

#25 2018-11-19 21:39:23

RV
Потребител

И кво ше стане при мажоритарна система парламент пълен с олигарси и областни мутри,аре не мерси.
Президентска република е вариант,но тогава пак ББ ще спечели и нещата си остават по старо му.
При нас дори да дойде някои политик с идеи,визия и идеология пак няма да бъде избран и успее защото българите ще предпочетът да си продадът гласа за 50лв отколкто да изберат някои с визия за бъдещето на страната.
Кур за нас,само тоталитарен режим ше ни вкара в релси защото сме свикнали така вече 700 години.

винаГи Верни,до Болка Предани

Офлайн

#26 2018-11-19 22:39:02

BG359
Потребител

Прав е Rv, нищо друго освен тоталитаризъм не върви. Масово хората нямат никаква политическа култура, не знаят какво искат, нямат представа за какво гласуват, информират се от медии пълни с фалшиви новини. А и не само политическа култура нямат хората, въобще към културата интересът клони към нула, никакви ценности, всеки гледа единствено да завърти някаква измама, да излъже, да преебе, всеки гледа в паницата на другия. Колко стари познати са ме разочаровали последните години с точно такова мислене... Каквито са ни ценностите, такова ни е и управлението - тарикати, мошеници и лъжци.

Офлайн

#27 2018-11-19 23:15:50

7_!_2
Потребител

Още едно време е трябвало да има лустрация като във всяка държава искаща да се откъсне от нещата ставали по време управлението на социалистите/комунистите, е тва не е станало и с фалшивата промяна само са излъгани милиони по площадите. Референдуми тук няма как да минат, тва се видя с този на Слави, който със сигурност беше успешен и яко преправен накрая, а и имаше един много верен надпис зад една спирка на Ориона Западен парк, който гласеше "Ако изборите променяха нещо, щяха да бъдат забранени"  cheti

Офлайн

#28 2018-11-19 23:23:53

rzE
Потребител

Добре, че в цивилизованите държави изборите са забранени и гледай как вървят напред. Тия с тоталитаризма да отидат да поживеят в Северна Корея, да цъфнат и да се радват на просперитет.

Последна редакция от rzE (2018-11-19 23:24:19)

Офлайн

#29 2018-11-19 23:42:23

7_!_2
Потребител

Да, тва може би за България се отнася, за тва го написах

Офлайн

#30 2018-11-20 02:14:57

Svilengrad
Модератор

https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/46439149_10211117062277533_8367915959964401664_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_ht=scontent-sof1-1.xx&oh=112541ec2bcf08d6d292aecb3d119e47&oe=5C76991F

Kalina Georgieva Paskaleva:
Оставки и протести, пълни ресторанти, пълни дискотеки и пълни молове, километрични задръствания в столицата и всеки по-голям град в страната - стотици хиляди коли... Снимки във фейсбук с лъскави парцалки и чинии със скариди, раци, суши и телешко. Екзотични почивки и баба, която проси. Ей това е реалността от неделя сутрин по новините и социалните мрежи.
И сега идва моят въпрос - ако в действителност сме толкова бедни, откъде имаме пари за шикозния живот, който се демонстрира? Винаги съм се чудила как ако не работиш можеш да си позволиш да вечеряш да речем в “Sasa” - известен столичен ресторант в мол “Парадайз”. Питам, защото снощи бях там. Освен че беше пълно, на входа имаше опашка от 30 човека. Вътре имаше както младежи, така и семейни - с деца, без деца. Вечерята няма как да ти излезе по-малко от 30/40 лв на човек, без да пиеш алкохол. “Капитан Кук”, друго популярно място, също винаги е пълен, често и с девойки, за които съм убедена, че нямат един работен ден в живота си и стари тарикати - демек са забогатели преди 20 години ( за всички е ясно как ставаха нещата ). Облечени са на стойност от 2 до 20 хил. Не знам откъде, при все че едва ли са от родителите им. А ако са от тях, е любопитно какво работят, че си позволяват толкова висок стандарт за децата си в уж бедната ни държава.
Започвам да си мисля, че на българина му се иска да го съжаляват колко трудно се справя, как едва свързва двата края, колко му е тежко, как трябва да си почива обаче уикендите, щото е свикнал да се напива като безпардонна свиня и да си спи до късно.
Сега ще отворя и другата ми любима тема. За наркотиците, с които от няколко години доста сериозно се бори родната полиция и има успешни акции. Големите риби вече ги няма, а тия малките се редуват в арестите и се надпяват повече отколкото в църковния хор. По мой спомен 120 лв струваше грам кокаин. Познавам хора, които си купуват 10 за едно излизане. Тоест дават 1200лв на вечер за дрога, още толкова за алкохол, вечеря и т.н. Това е четири месечната пенсия на баба му или дядо му, нали така? Но не им помагат на тях, а твърдят, че сме бедна държава и не е нормално това живуркане.

Пролетина Кирова:
Калина Паскалева, чудесно сте написали всичко и много добре подредено и смислено бих казала, но абсолютно неадекватно... Незнам защо решихте ,че София и средата в която движите Вие е цяла България? Аз живея в София и работя в международна компания, бих казала че имам сиво вещество, говоря езици и съм прекарала близо 14 години от живота си извън България...Аз незнам къде е Sasa и странно защо незнам колко струва грам кокаин!!! Знаете ли защо, защото работя ( със сигурност и повече от Вас ) плащам сметки и съм дотам и защото не съм намерила тлъст чичко, който да ме заведе.. След като ходите по провинцията по разни екскурзии с ощетени от съдбата деца ( нямаше нужда да го знаем), освен луксозни лимузини, скъпи рокли и тлъсти пачкосани селяни друго не сте ли видели...? Много възхитителна статия, но много нереална.. Българинът има право днес да е на улицата и да иска промяната за да може да си позволи и той Sasa, Капитан Кук, Парадайс и чанта Шанел, защото всеки заслужава да живее добре като Вас!!! Хайде да не се мерим кой колко работи и кой колко е учил, защото в обществото има хора които са дали нещо на България но мизеруват забравени от Бога , независимо , че между нас и тях стоят пет камиона книги. Надявам се,че ме разбрахте правилно.

lohness: Ми не мога да кажа, че поляците ни превъзхождат като набор от песни или синхрон. Но определено имат по-добра посещаемост и по този начин ще ни надминат,ако в БГ не стане революция.

http://i37.tinypic.com/2z8qir8.jpg

Офлайн