#1 2011-10-11 14:10:19

Svilengrad
Модератор

Балканска лига

ОТБОРИТЕ, КОИТО ЩЕ ПОЛУЧАТ ПОКАНА ЗА УЧАСТИЕ В БАЛКАНСКАТА ЛИГА
България: “Левски”, Локомотив (Пловдив), ЦСКА
Гърция: Олимпиакос, Панатинайкос, ПАОК
Румъния: Динамо (Букурещ), Стяуа, ЧФР Клуж
Сърбия: Цървена звезда, Партизан, Войводина (Нови Сад)
Турция: Бешикташ, Галатасарай, Фенербахче

http://www.blitz.bg/sport/article/106904

ВИЖТЕ ПОДРОБНОСТИ ЗА ФОРМАТА НА БАЛКАНСКАТА ЛИГА

Създаването на футболна Балканска лига придоби нова актуалност през последните дни след гостуването на Цървена звезда за 85-ата годишнина на Локомотив (Пловдив). Президентът на сръбския гранд Владан Лукич призна, че е вечерял с боса на “черно-белите” Константин Динев и колегата му от ЦСКА Димитър Борисов, като тогава е станало дума за осъществяването на турнира.

Сега обаче станаха известни някои подробности около проекта, който ще бъде представен на среща през ноември, която ще бъде домакинствана от ЦСКА. 15 отбори ще бъдат поканени за участие в Балканската лига – по три представители от България, Гърция, Румъния, Сърбия и Турция. Любопитното е, че родният шампион от последните две години Литекс може да остане извън състезанието. Очаква се България да бъде представена от “Левски”, Локомотив (Пловдив) и ЦСКА.

Надпреварата ще се провежда през пролетта, когато отборите от нашия регион в повечето случаи са отпаднали от евротурнирите. Първоначално форматът на състезанието ще наподобява схемата на турнир от националните купи. След това ще бъде разработена и структурата на Балканската лига, като за тази цел ще трябва да бъде получено одобрението на футболните федерации на петте страни и на УЕФА.

Отборите ще получат правото да придобиват приходи от продажба на билети, телевизионни и маркетингови права. Очаква се сериозен интерес към турнира, тъй като той ще се провежда в конкуренция с елиминационна фаза на евротурнирите. Освен това участието в Балканската лига ще повиши конкурентноспособността на балканските отбори в състезанията под егидата на УЕФА.

lohness: Ми не мога да кажа, че поляците ни превъзхождат като набор от песни или синхрон. Но определено имат по-добра посещаемост и по този начин ще ни надминат,ако в БГ не стане революция.

http://i37.tinypic.com/2z8qir8.jpg

Офлайн

#2 2011-10-11 16:00:15

redisdead
Потребител

Re: Балканска лига

ЛЕЛЕ ДАНО СЕ ПОЛУЧАТ НЕЩАТА!!!!!
АТМОСФЕРАТА НА ВСЕКИ МАЧ ОТ БАЛКАНСКАТА ЛИГА ЩЕ БЪДЕ НЕВЕРОЯТНА!!!  metal  metal  metal  metal  metal  metal
НАПРАВО НЯМАМ ТЪРПЕНИЕ ТУК ДА ДОЙДАТ ГАЛАТАСАРАЙ ДА ВИДИМ КОИ СА ПО-ГОЛЕМИ! МАМА ИМ ДЕЕБА НАДУТА, ТУРСКА!!!!  buhalka

ЛЕЛЕЛЕЛЛЕ!!!! metal  metal  metal  metal

Последна редакция от redisdead (2011-10-11 16:01:22)

http://independent.bultras.com/download/file.php?avatar=110264.jpg
Слабите се стремят към порядъка...
Силните владеят хаоса...

Офлайн

#3 2011-10-11 16:03:58

1913
Потребител

Идеята е добра, но ми се струва ,че ще има прекалено много ексцесии всеки мач почти(освен, ако не се приеме да се играят мачовете без гостуваща публика)  и не вярвам да се осъществи.

Офлайн

#4 2011-10-11 16:38:58

ultras_1948
Потребител

Един мач Олимпиакос-Партизан е достатъчен да се прекрати лигата smqh

За пари и майките си ще продадете!!!

Офлайн

#5 2011-10-11 16:52:27

Svilengrad
Модератор

Или Цървена Звезда - ПАОК rakia  sila

lohness: Ми не мога да кажа, че поляците ни превъзхождат като набор от песни или синхрон. Но определено имат по-добра посещаемост и по този начин ще ни надминат,ако в БГ не стане революция.

http://i37.tinypic.com/2z8qir8.jpg

Офлайн

#6 2011-10-11 17:05:03

publicen3my
Потребител

турците където и да играят няма да си идат здрави ...
точно за това и може да не стане..

О жълти курви какви сте пички, вдигнете горе меките ръчички
къде ви хванем - ще ви разбием, петното жълто от Пловдив ще изтрием !

Офлайн

#7 2011-10-11 17:36:35

TribuneEast2
Потребител

То може ама да е както в Гърция, без гостуващи агитки. Заряда ще е по-малък, но пак ще е шоу. Може само на евентуалния финал, който да се играе на неутрален терен да има неограничени бройки или нещо такова. Ама е факт, че с хървати, сърби, резаци и всякаква сган 100% лигата ще бъде прекратена още на втория/третия кръг smqh

ПП: Сега видях списъка и гледам, че няма хървати, а предложението за Балканска лига доколкото знам идва от сърболята. Да не са напълнили гащите от факта, че едно гостуване в Загреб или Сплит ще е на 100% приятно и забавно? smqh

Последна редакция от TribuneEast2 (2011-10-11 17:42:17)

Офлайн

#8 2011-10-11 19:37:03

Supporter
Потребител

Сега се сещам, че е нормално хървати да не са поканени - нали идеята за тази лига я беше дал президента на Црвена Звезда... smqh
П.П Tribune East е писал същото... smqh

Последна редакция от Supporter (2011-10-11 20:24:36)

Офлайн

#9 2011-10-11 20:29:24

ToUrEn_1936
Потребител

Не знам какво ще е ама знам че ще е шоу и то голямо!!!  kreten  kreten  kreten  kreten

СВЕЩЕНОТО ЧЕРНО-БЯЛО РАЙЕ СЕ НАДЯВА НЕ НА ТЯЛОТО, А НА ДУШАТА! И ТО НЕ СЕ ПРОДАВА И НЕ СЕ ПОДАРЯВА: ЗА НЕГО СЕ ВОЮВА, ЗА ДА ГО ЗАСЛУЖИШ ПРЕД ТЕЗИ ФЕНОВЕ, КОИТО НАЙ-ДОБРЕ ЗНАЯТ ЦЕНАТА МУ!

Офлайн

#10 2011-10-11 20:30:27

ЛУД ГИДИЯ
Потребител

Балканската лига не е ли един прекрасен повод за избухване на Втората Балканска война? hm

МНЗ и Hooligans.bg предупреждават,че воденето на форумни битки с ЛУД ГИДИЯ вредят на вашето здраве!

Офлайн

#11 2011-10-11 20:36:17

prosto_ultras
Потребител

ЛУД ГИДИЯ написа:

Балканската лига не е ли един прекрасен повод за избухване на Втората Балканска война? hm

Точно това и аз щях да кажа! smqh

Against modern football!!!!

Офлайн

#12 2011-10-11 21:29:57

Tonio1914
Потребител

Доколкото знам,създаването на лигата е почти на 100% сигурно.Платини вчера е казал,че подкрепя идеята и Балканската Лига ще стане официален турнир към УЕФА,който ще бъде трети по значимост след Шампионската Лига и Лига Европа за участващите в него.Така че това няма да бъде някакъв приятелски несериозен формат,както много хора си мислят,а ще е силен и сериозен,официален турнир на УЕФА.Регламента,поне в първите му издания ще бъде–директни сблъсъци между отборите на принципа на два мача в разменено гостуване т.е.,което е най важното,че няма да има групи,класирания,точки,групови фази и тем подобни глупости,които както знаем особенно накрая когато някои отбори са си осигурили участие в следващата фаза,последните мачове винаги излизат с резервите и не се напрягат.Тук при директното елиминиране това нещо няма как да се случи и всеки мач от първия до последния ще се играе на 100%.Аз лично съм много доволен от тоя турнир,защото гледайки съперниците съм сигурен,че в тази лига български отбор има съвсем реални шансове да стигне примерно поне до финал.Щото да си говорим честно,в сегашните два турнира– ШЛ и Лига Европа с това ниво на футбола ни,говоря чисто спортно–технически,не виждам скоро години някой български отбор да постигне нещо значимо.Играем до някъде и ако случайно не се осерем както тая година всички български отбори,стигаме до някъде и първия гранд който ни застане на пътя и...дотам./визирам всички български отбори/.Докато тая Балканска Лига е друго нещо вече,с малко повече желание и "напъване" всеки един от българските отбори може да отстрани всеки един от останалите балкански тимове.

Последна редакция от Tonio1914 (2011-10-11 21:30:40)

Стресни се, племе закъсняло!
Живейш ли, мреш ли, ти не знайш!
След теб потомство иде цяло -
какво ще да му завещайш?      Иван Вазов

Офлайн

#13 2011-10-11 21:49:51

ΠΑΟΚ Δικεφαλε
Потребител

Мисля, че това ще се хареса на не малко хора.. Ще видим какво ще стане, аз съм ЗА  urud1

Το μόνο που καθυστερούν και σκουπίδια που προσβάλλει το ιερό μαύρες και άσπρες ρίγες μπορεί να έρθει και να φάει το πουλί μου!

Офлайн

#14 2011-10-11 22:12:51

CSKAr ot varna
Потребител

Пълна химера ако питате мен.Под формата на приятелски мачове може,но иначе няма как да стане

Офлайн

#15 2011-10-13 12:51:04

kzL.bg
Потребител

ще бъде пълна лудница не ми трябва тъпата лига европа при тази ситуация  metal

Офлайн