#46 2010-03-08 17:42:08

MLADOSTULTRAS
Потребител

Re: Пешо Буфера

Ако тръгвам да разказвам историйте на баща ми през 70 80 край няма да имат по дъртите ще ви кажат с кво са се били чистят веригата слагат я и само я пускат абе няма нужда само на по дъртите чорбари и говеда синовете  им знаят !!!!!!!!!!! МЕЖДУ ДРУГОТО НЕ ПРЕОВЕЛИЧАВА БАЩА МИ СА ГО ГОНИЛИ ПО ПЕРНИК СА ГО СЪБЛИЧАЛи  в ПЛЕВЕН  С КАМЪНИ СА ГИ ЦЕЛИЛИ  ТИЧАЛИ  са до гарата  абее много са историйте дано ми повярвате !

Последна редакция от MLADOSTULTRAS (2010-03-08 17:45:32)

ОБИЧАМ ЦСКА И БИРА В ГОЛЯМО КОЛИЧЕСТВО

Офлайн

#47 2010-03-08 22:01:33

S.W.
Потребител

Намериха се най-накрая пичове да напишат 4-5 свестни коментара  bira

Sea Wolf.

Офлайн

#48 2010-03-08 22:29:42

hooligans.pk
Потребител

birdie написа:

В разказаното от Буфера за боя през лятото на 90-та има страшно много истина....
да, перничани бяха 200+,
да, ние бяхме поне 3 пъти повече
да, преди да почне истинския бой поне 10-15 минути си беше окопна война и мятане на камъни, тухли  и кой какво има, само че ние наистина бяхме толкова много, че се точехме цяла улица, най-отпред бяхме около 50 човека, само тийн, после като дойдоха всички (включително тогавашните по-дърти) перничани дадоха задна, нямаше накъде...но респект, пълен респект, биха се като мъже, направиха каквото можаха.....аз на по-голям и масов бой в БГ не съм присъствал
да и за бомбите, те нямаха, ние - имахме, но няколко от нашите не избухваха и те ни ги връщаха, и тогава някои от върнатите гърмяха...
Пострадали - техните бяха много повече, ама много....от нашите аз се сещам за Кънчо че беше в кръв, другите не ги помня
Боят си беше уникален - от първите къщи след мостчето до спирката на рейсовете за битака имаше кръв, зъби, лежащи, куцащи, беше наистина като Бейрут. Ние съборихме две огради на дворове - едната с тухли, другата дървена, още ми е пред очите Ушко, който с един огромен кол от ограда се развъртя при първите опити на някои от нас да дадат задна, той се развъртя с думите нещо от рода "А някой е тръгнал да бяга, а аз съм го пребил"
В боя се включиха и хора, живеещи в къщите и блоковете наоколо, някакви по потници дето си човъркаха ладите/москвичите или варяха компоти, местни пияници....това си го спомням като вчера, явно много силно впечатление ми е направило....
А миньорци си го търсеха и преди мача, пред касите половин-един час преди мача на два-три пъти ставаха мелета с по 10-15 човека от всяка страна...
Още нещо, на което съм свидетел - при нас имаше и прасета, бити в Перник, няколко малки бяха, не бяха естествено известните по онова време, но аз видях двама от моя квартал и те ми казаха, дошли сме да си отмъщаваме на миньорци, трай си...единият им беше много известен по това време бомбаджия, и естествено си беше дошъл с арсенала

Имахме уникалния късмет, че тогава цялата полиция (т.е. милиция) беше на площада пред партийния дом, имаше граждански неподчинения, митинги, на другия ден мисля точно го запалиха, така че и малкото полиция която беше на мача след това ги изпратиха пред партийния дом...
зад В сектор след мача, при поредния ни опит да ги почнем още там, на куките им наредиха да ни разделят просто и след това се натовариха и към партийния дом и лично чух как милиционер каза "Е сега на селяните им се еба мамата"
А Буфера си беше известен и тогава и ние бяхме наясно кого точно сме пребили, но още веднъх казвам: Евала на перничани за смелостта и отпора! Това вече никога няма да стане, именно заради филмираните и надрусани кретени - героите на днешния ден....
Под написаното дотук съм готов да се подпиша че това е самата истина и това, което аз лично съм видял като пряк участник в събитието.....
Нищо лично към никого...
Със здраве...   bira

ole Явно човек който е бил там.И аз бях и съм съгласен на 90 процента ;мога само да кажа че ако и ние имахме бомби тогава нямаше да дадем задна;а задна дадохме с цел да си разскъсате редиците и изненадващо да ви нападнем защото хвърлихте ужасно много бомби(имаше материал и се правеха много бомби;ама нащия бомбаджия се беше напил и не направил нито една) а ние нямахме .Може би 10 или 15 пъти опитвахме да направим ръкопашен бой ама бомбите ни връщаха.И  решението беше даваме уж задна и в един момент се обръщаме и ви почваме ;нищо че бяхте повече на ръкопашен бой не се знаеше имахме много здрави момчета тогава.И решението беше даваме уж задна и в един момент се обръщаме и ви почваме ама половината не разбраха и беж ходи ги върни.Имахме точно трима пострадали(тони талисмана ;БУФЕРА И ОЩЕ ЕДИН ИСТИНСКИ МЪЖ) тони талисманчето не може да тича и го стигнахте;ТОГАВА БУФЕРО НАПРАВИ НЕЩО УНИКАЛНО - КАЗА БУФЕРА НИКОГА НЕ БЯГА ВЗЕ ЕДНО ДЪРВО И ТРЪГНА СРЕЩУ ВАС СРЕЩУ МОЖЕ БИ 800 ЧОВЕКА; С НЕГО ТРЪГНА ОЩЕ ЕДИН ОТ НАЩЕ ДВАМА СРЕЩУ 800;УНИКАЛНИ МЪЖЕ ИЛИ АКО ИСКАТЕ ХУЛИГАНИ !!!!

Последна редакция от hooligans.pk (2010-03-08 22:33:20)

ВСИЧКИ ЗАЛИ И СТАДИОНИ ПОМНЯТ НАШИЯТ ЮМРУК !!!

Офлайн

#49 2010-03-08 22:40:44

FalkoBG
Потребител

Много емоционални изживявания.Тука е мястото да кажа на абсолютно всеки филмар под 18 и на хората който не са влизали в битки да замълчат , нямат право да се меша в тая тема.Хора от ЦСКА и от Левски потвърждават абсолютните факти и истината излиза на яве,точно така,както е представена!Буфера е сериозен човек , не е излезнал от ФУТБОЛНАТА ФАБРИКА или някой друг филм и споделя всичко така,както е.Едно огромно уважение от мене към тартора на наща агитка.Още дълги години да се подвизава му пожелавам,защото той живее за Миньор! Малко хора могат да са толкова всеотдайни и с ръка на сърцето казвам,че той е прост пример за един истински фен !!!

Офлайн

#50 2010-03-08 23:05:39

hooligans.pk
Потребител

Pliska Boys написа:

Ето ви едно истинско мнение на човек, който явно не е подвластен на модата и филмите (говоря за последното). Аз мога да потвърдя разказа на Буфера за случката във вагона на път за Кюстендил - всичко е 1:1 както го е написал - и бройката, и това, че те бяха пуснали "разузнавачи", и това, че беше наръган, дори и мястото на раната е истина (в бедрото). По обясними причини ще пропусна името на човека, който го прободе, но мога да ви гарантирам, че е от "известните" фенове на ЦСКА и също се предстви доста мъжки във въпросната случка. А на ВАС интернет филмарчета мога да кажа, че наистина нямата идея какво беше преди 10-20 години. Заяждате се тук, заканвате се, но когато ножа опре до кокала ВАС ви няма. Хората от Перник може и да нямат толкова добре развита "ултра" култура, но когато се наложи да отстояват своето, го правят мъжки. Връщайки лентата назад във времето, мога да ви кажа, че винаги очаквахме да се случи нещо на някоя от Пернишките гари, дори и да пътувахме за друг град. Никога няма да забравя как се връщахме от Благоевград, и малко преди гара Перник вагона остана без нито един здрав прозорец, наистина НИТО ЕДИН. Но всъщност какво ли ви обяснявам - сигурен съм, че някои от ВАС дори не са пътували с влак за гостуване...

Бях и на тази случка.абсалютна истина !!!  metal  metal  metal  metal

Офлайн

#51 2010-03-10 02:54:37

hooligans.pk
Потребител

1984, след Локомотив (София) – Миньор 2:2. На връщане влакът е напълно разбит. Както разказва Буфера, "Изпотрошихме всичко – седалки, тоалетни... Бехме побеснели от съдията на мача и си го върнахме на ЖП-то. После четирима беха дадени на Пернишкия съд и единият беше отсъден на година затвор";
1985, след Миньор – Берое. Привържениците смятат, че любимците им играят симулативно и са продали мача и в знак на протест отрязват гредите на една от вратите на стадиона. След това вече са поставени метални греди;
???? - градската легенда гласи, че най-голямото "постижение" на пернишките хулигани е обръщането на автобуса на гостуващия Розова долина (Казанлък), но Буфера не знаеше за подобен инцидент и каза, че е възможно да е станало преди неговото време;
1990, след Левски – Миньор 4:2. Това е легендарният бой, с участието на няколко хиляди човека който продължава часове наред по улиците на квартал Подуене в София.  Буфера подробно представи своята гледна точка в интервюто;
1997 – Миньор се връща в "А" група и това е подобаващо отпразнувано с бой с агитките на Левски и ЦСКА. След Левски - Миньор (0:0) полицейската охрана въобще не знае какво да прави, защото изобщо не е подготвена за мащабите на ситуацията. Опитва се да качи цялата агитка на "сините" в специално подготвен за целта автобус "Чавдар". Там обаче няма как да влязат повече от 50-60 човека и около 200 други остават. Те отказват да чакат връщането на полицейския рейс и се запътват към гарата, където става здрав бой с домакините.
В следващия кръг е ЦСКА – Миньор (2:1). Преди мача около стадиона фенове на ЦСКА намушкват с ножове двама перничани. След мача ги "изпращат" на гарата на малки групи със скрити шалове и нападат купетата, а когато полицията идва, правят влака на сол с камъни от коловозите.
Отмъщението на миньорци е свирепо – още на другата седмица агитката на ЦСКА гостува на Велбъжд (Кюстендил) и влакът минава през Перник. За повече подробности, вижте в интервюто.
След кървавата 1997 г. всеки мач между софийските грандове и Миньор минава при невиждани мерки за сигурност и многобройна полицейска охрана, която да не допусне пряк контакт между агитките;
2000, Миньор – Ботев (1:2) за Купата на България. Хвърлена от трибуните бомбичка обезобразява лицето на защитника на Ботев Владимир Тилев;
2001, Миньор – Левски. При резултат 1:0 мачът е прекратен заради канонада от камъни по терена. Присъдена е служебна победа за "сините" и Миньор е изхвърлен от "А" група. Оттогава един от любимите рефрени в Перник е "БФС е мафия";
2009, преди Миньор – Левски 0:2. Фен на Левски е уцелен с въздушна пушка от балкон на жилищна сграда. Сачмата го уцелва в главата, на сантиметри от слепоочието и прониква на 3 мм дълбочина.
sportcafe.netivo_gf
ВОЙНАТА ПРОДЪЛЖАВА !!!

Последна редакция от hooligans.pk (2010-03-10 02:55:50)

Офлайн

#52 2010-03-17 19:21:23

nenchev
Потребител

тоя случaй дето на Метал са причaкали чорбарите ми го разказва в казармата преди 4 години един цесекар дето ми беше командващ
.казва  ние сме скрили шаловете все пак минаваме през Перник а един пич вързал червен  шал и през цялото време с една бутилка наздраве наздраве и като спре влака на Метал само слезна от влака и викна в тоя вагон са и ни изтепаха buhalka

Последна редакция от nenchev (2010-03-17 19:25:32)

Офлайн

#53 2010-03-18 10:44:06

Pliska Boys
Потребител

отново коректно мнение (по-горното)...точно, както казваш е. Само ако можеш да ми кажеш колко човека от София ти каза твоя приятел, че бяха, защото наистина ми излизат едни спомени за около 10, максимум 20 човека...?

НАШАТА ВЯРНОСТ Е НАШАТА ЧЕСТ - ЦСКА ЗАВИНАГИ !

Офлайн

#54 2010-06-07 21:33:30

Levski_Hools
Потребител

не знам ма тоя изкара , че дори да са по-малко винаги бият нас и цецата  mislitel  mislitel  mislitel пример били сме повече с бомиби и сме дали повече жертви

Завинаги оставам аз ЛЕВСКАР

Офлайн

#55 2010-06-08 03:18:21

FKKZL
Потребител

НИЩО НЕ ЗНАЕШ МОЙ ЧОВЕК nono

Офлайн

#56 2010-06-10 05:00:05

Bourgas
Потребител

hooligans.pk написа:

1984, след Локомотив (София) – Миньор 2:2. На връщане влакът е напълно разбит. Както разказва Буфера, "Изпотрошихме всичко – седалки, тоалетни... Бехме побеснели от съдията на мача и си го върнахме на ЖП-то. После четирима беха дадени на Пернишкия съд и единият беше отсъден на година затвор";
1985, след Миньор – Берое. Привържениците смятат, че любимците им играят симулативно и са продали мача и в знак на протест отрязват гредите на една от вратите на стадиона. След това вече са поставени метални греди;
???? - градската легенда гласи, че най-голямото "постижение" на пернишките хулигани е обръщането на автобуса на гостуващия Розова долина (Казанлък), но Буфера не знаеше за подобен инцидент и каза, че е възможно да е станало преди неговото време;
1990, след Левски – Миньор 4:2. Това е легендарният бой, с участието на няколко хиляди човека който продължава часове наред по улиците на квартал Подуене в София.  Буфера подробно представи своята гледна точка в интервюто;
1997 – Миньор се връща в "А" група и това е подобаващо отпразнувано с бой с агитките на Левски и ЦСКА. След Левски - Миньор (0:0) полицейската охрана въобще не знае какво да прави, защото изобщо не е подготвена за мащабите на ситуацията. Опитва се да качи цялата агитка на "сините" в специално подготвен за целта автобус "Чавдар". Там обаче няма как да влязат повече от 50-60 човека и около 200 други остават. Те отказват да чакат връщането на полицейския рейс и се запътват към гарата, където става здрав бой с домакините.
В следващия кръг е ЦСКА – Миньор (2:1). Преди мача около стадиона фенове на ЦСКА намушкват с ножове двама перничани. След мача ги "изпращат" на гарата на малки групи със скрити шалове и нападат купетата, а когато полицията идва, правят влака на сол с камъни от коловозите.
Отмъщението на миньорци е свирепо – още на другата седмица агитката на ЦСКА гостува на Велбъжд (Кюстендил) и влакът минава през Перник. За повече подробности, вижте в интервюто.
След кървавата 1997 г. всеки мач между софийските грандове и Миньор минава при невиждани мерки за сигурност и многобройна полицейска охрана, която да не допусне пряк контакт между агитките;
2000, Миньор – Ботев (1:2) за Купата на България. Хвърлена от трибуните бомбичка обезобразява лицето на защитника на Ботев Владимир Тилев;
2001, Миньор – Левски. При резултат 1:0 мачът е прекратен заради канонада от камъни по терена. Присъдена е служебна победа за "сините" и Миньор е изхвърлен от "А" група. Оттогава един от любимите рефрени в Перник е "БФС е мафия";
2009, преди Миньор – Левски 0:2. Фен на Левски е уцелен с въздушна пушка от балкон на жилищна сграда. Сачмата го уцелва в главата, на сантиметри от слепоочието и прониква на 3 мм дълбочина.
sportcafe.netivo_gf
ВОЙНАТА ПРОДЪЛЖАВА !!!

2000, Миньор – Ботев (1:2) за Купата на България. Хвърлена от трибуните бомбичка обезобразява лицето на защитника на Ботев Владимир Тилев; Седмица след това се игра Миньор-Нефтохимик  1-4 беше ми най-налудничавато гостуване в живота.
Бяхме 3 ма като 2мата пътувахме от Бургас до София с влака.На гарата имаше мн Левскари.Мисля,че приемаха канарите и ги чакаха на гарата.Отселяхме на слизане като по чудо др момче с мен беше с жълто-зелена тениска на Борусия Дортмунд.Добре,че реагира бързо и е пребра в раницата си.Инак нямаше отселяване.Той си взе билет Сф-Перник аз минах без.Да си призная като слезахме на гарата само се молих да не попадаме на Миниорци.Незнаехме нито къде се намира стадиона,нито какво ще става след това.Питахме няколко по възрасни накъде е стадиона и се орентирахме.Минахме покрай няколко кафета и навсякъде само Миниорци.Оглеждаха ни страшно.Гледахме да подминаваме без да се заглеждаме,за да не ни заподозрат.Като стигнахме до стадиона имаше 4 5 полицая.Като им казахме,че сме от Бургас и сме дошли за мача те се хванаха за главата..С плах глас се пресъедени към нас още едно момче.Вкараха ни на стадиона и ни казаха стойте мирно и кротко не вадете знамена и шалове.Бяха отцепили гостуващата трибуна,зареди инцидента с Владо Тилев футболиста на Ботев.Мача започна и вс нормално.Но някой хора неможаха да са кротки и само да следят мача,тоест аз...Почнах да скандирам Нефтохимик извадих и шала...и последва война...половината сектор се изнесе извън стадиона и имах чусвтото,че сме в някой филм на ужасите...Бяхме целени с дървета,камъни с всичко каквото им е наблизко.Отам мача се догледа в една патрулка зад вратата и сепак отселяхме. nono Пребрахме се с футболистите....Беше едно незабравимо гостуване!

Офлайн

#57 2010-06-10 05:39:53

CasuaLS88
Потребител

Minyoro e otboro написа:
Pliska Boys написа:

отново коректно мнение (по-горното)...точно, както казваш е. Само ако можеш да ми кажеш колко човека от София ти каза твоя приятел, че бяха, защото наистина ми излизат едни спомени за около 10, максимум 20 човека...?

беха около 50 и това никoй не може да ми го отрече

Това на свинете им е голям срам ( че не са познали пляката ). Приятели чорбета разказваха за тоя случай, ама защо ли си мисля, че са били двама "агентите" а не само един  mislitel Поне така знам аз ( може и да греша )

Аз мразя ц(*ка

Офлайн

#58 2010-06-10 21:01:08

hooligans.pk
Потребител

Агентите бяха двама; единия ходи редовно и е един от тарторите на агитката.Другия даваше тон за песен ;после отиде в чужбина -- върна се и спря да ходи на мачове.Яд ги е че  тоя каде още ходи по мачове си е пил бира с тях.

Последна редакция от hooligans.pk (2010-06-10 21:19:00)

Офлайн

#59 2010-06-10 21:29:49

samo_teb_obicham
Потребител

Bourgas написа:
hooligans.pk написа:

sportcafe.netivo_gf
ВОЙНАТА ПРОДЪЛЖАВА !!!

2000, Миньор – Ботев (1:2) за Купата на България. Хвърлена от трибуните бомбичка обезобразява лицето на защитника на Ботев Владимир Тилев; Седмица след това се игра Миньор-Нефтохимик  1-4 беше ми най-налудничавато гостуване в живота.
Бяхме 3 ма като 2мата пътувахме от Бургас до София с влака.На гарата имаше мн Левскари.Мисля,че приемаха канарите и ги чакаха на гарата.Отселяхме на слизане като по чудо др момче с мен беше с жълто-зелена тениска на Борусия Дортмунд.Добре,че реагира бързо и е пребра в раницата си.Инак нямаше отселяване.Той си взе билет Сф-Перник аз минах без.Да си призная като слезахме на гарата само се молих да не попадаме на Миниорци.Незнаехме нито къде се намира стадиона,нито какво ще става след това.Питахме няколко по възрасни накъде е стадиона и се орентирахме.Минахме покрай няколко кафета и навсякъде само Миниорци.Оглеждаха ни страшно.Гледахме да подминаваме без да се заглеждаме,за да не ни заподозрат.Като стигнахме до стадиона имаше 4 5 полицая.Като им казахме,че сме от Бургас и сме дошли за мача те се хванаха за главата..С плах глас се пресъедени към нас още едно момче.Вкараха ни на стадиона и ни казаха стойте мирно и кротко не вадете знамена и шалове.Бяха отцепили гостуващата трибуна,зареди инцидента с Владо Тилев футболиста на Ботев.Мача започна и вс нормално.Но някой хора неможаха да са кротки и само да следят мача,тоест аз...Почнах да скандирам Нефтохимик извадих и шала...и последва война...половината сектор се изнесе извън стадиона и имах чусвтото,че сме в някой филм на ужасите...Бяхме целени с дървета,камъни с всичко каквото им е наблизко.Отам мача се догледа в една патрулка зад вратата и сепак отселяхме. nono Пребрахме се с футболистите....Беше едно незабравимо гостуване!

радвам се че има хора които наистина има какво да кажат а, не говорат обичайните глупости(псувните), междодругото на мача ни с Черноморец в Бургас един ваш беше дошъл при нас bira

Napoletani Ultras Plovdiv    [27 Септември 2010 в 09:02] 

Орки разкажете за някоя ваша битка ?

Офлайн

#60 2010-06-17 20:10:55

Levski_Hools
Потребител

а тоя тони като е инвалид за кво ходи да се бие , щом е там да се защитава , не бил хора пффф shok

Завинаги оставам аз ЛЕВСКАР

Офлайн