Този уебсайт работи благодарение на показването на реклами на нашите посетители.
Моля, подкрепете ни като спрете Вашия Ad Blocker за този сайт.

Форум

#1 2008-08-13 14:02:44

bosch
Администратор

Има ли общо АС-23 с ЦСКА ?

Виждам, че доста се дискутира тази тема. И нека, вместо разсъждения, да има повече факти.  hm

Офлайн

#2 2008-08-13 14:04:27

Skywalker
Модератор

Re: Има ли общо АС-23 с ЦСКА ?

Питай ГА, шефе!

За всички мрънкачи: "0. НИКОЙ НЕ ТЕ КАРА ДА ПИШЕШ ТУК!"
4 и 6 са цифри, а не букви!!!

Офлайн

#3 2008-08-13 15:47:29

kemitod
Потребител

Какъв наследник пък сте вие, бре? smqh  smqh  smqh  smqh
Трябваше да слязат шумкарите от горите за да станат дедите ви столичани smqh
Айде кажете какво свързва ЦДНА с АС - 23?
Това,че АС- 23 е клуб създаден от царски офицери,а ЦДНА от комунистически терористи?
Това,че избихте и пратихте по лагерите функционерите на АС-23,а не местата им се настаниха полуграмотните и въшливи "революционери" от Бригада "Чавдар"?
Това,че обявиха АС-23 за фашистски и реакционен клуб,забраниха го и го разтуриха?
Това,че ги изхвърлиха от собственото им игрище "Юнак" и построиха отгоре "Народна Армия"?
Това,че 50 години плюхте върху името,успехите и славата на АС-23,а сега го припознавате като ваш предходник?
И кога от предани комунисти се превърнахте в патриоти и националисти?
Или и вие сте майстори на мимикрията и инсинуацията като онези мними наследници на Спортклуб от Пловдив?

Lauta, Scotland, 311 - многото имена на една форумна вагина!

Офлайн

#4 2008-08-13 15:58:35

Blanco Negra Crew
Гост

kemitod написа:

Това,че АС- 23 е клуб създаден от царски офицери,а ЦДНА от комунистически терористи?
Това,че избихте и пратихте по лагерите функционерите на АС-23,а не местата им се настаниха полуграмотните и въшливи "революционери" от Бригада "Чавдар"?
Това,че обявиха АС-23 за фашистски и реакционен клуб,забраниха го и го разтуриха?
Това,че ги изхвърлиха от собственото им игрище "Юнак" и построиха отгоре "Народна Армия"?
Това,че 50 години плюхте върху името,успехите и славата на АС-23,а сега го припознавате като ваш предходник?
Или и вие сте майстори на мимикрията и инсинуацията като онези мними наследници на Спортклуб от Пловдив?

Интересно ми е как човек, като теб, който няма нищо общо с Пловдив и футболната му история, знае толкова много, че да ни отваря очите чии наследници сме. Нали разбираш, че ставаш смешен. Не се изказвай неподготвен. Двама велики локомотивци посветиха повече от 5 години за да извадят на бял свят истинската история на Локомотив Пловдив и чии приемник е той и това си беше денонощен труд. Само малоумници като теб, които с никаква история не могат да се похвалят могат да лаят НЕКОМПЕТЕНТНО по форумите.

Пич нали разбираш, че дори историята на БГ, която ти си учил в училище, не е истинската история на БГ и скоро ще трябва да се пренапише?

за тва вземи млъкни

#5 2008-08-13 16:09:09

kemitod
Потребител

Грешиш!
Този стадион "Юнак" е строен през 50-те години!
Стадионът на АС-23 се е зовял Юнак,а в последствие е преименуван на Атлетик парк,след гостуване на някакъв английски клуб,не помня вече кой smqh

Blanco Negra Crew написа:
kemitod написа:

Интересно ми е как човек, като теб, който няма нищо общо с Пловдив и футболната му история, знае толкова много, че да ни отваря очите чии наследници сме. Нали разбираш, че ставаш смешен. Не се изказвай неподготвен. Двама велики локомотивци посветиха повече от 5 години за да извадят на бял свят истинската история на Локомотив Пловдив и чии приемник е той и това си беше денонощен труд. Само малоумници като теб, които с никаква история не могат да се похвалят могат да лаят НЕКОМПЕТЕНТНО по форумите.

Пич нали разбираш, че дори историята на БГ, която ти си учил в училище, не е истинската история на БГ и скоро ще трябва да се пренапише?

за тва вземи млъкни

Глупости говориш!
Това,че не съм от Пловдив или София не означава,че не се интересувам от обективната истина.България не е само София и Пловдив!
А онези "велики" локомотивци,когато оборят становището на оня известен пловдивски статистик и историк(забравих му името,но ти се сещаш кой е),тогава ще пишат истории...
smqh

Skywalker: Бутонът "редактирай" не е за украса.

Офлайн

#6 2008-08-13 16:15:29

Blanco Negra Crew
Гост

kemitod написа:
kemitod написа:

за тва вземи млъкни

Глупости говориш!
Това,че не съм от Пловдив или София не означава,че не се интересувам от обективната истина.България не е само София и Пловдив!
А онези "велики" локомотивци,когато оборят становището на оня известен пловдивски статистик и историк(забравих му името,но ти се сещаш кой е),тогава ще пишат истории...
smqh

Пич, аре стига си писал с недомлъвки за некви статистици и историци, като се интересуваш от обективната истина, бъди и ти обективен, ми то материалите събирани с години в линка, дето ти го дадох, са или исторически документи или все още живи свидетели на исторически събития.....
ПАК ТИ КАЗВАМ, АКО ИМАШ КАКВО ДА КАЗВАШ ПОЛЗВАЙ ФАКТИ, С КАКВИТО ПОДРАЗБИРАМ ТИ НЕ РАЗПОЛАГАШ, затова ти предлагам за пореден път спри да се излагаш.........

#7 2008-08-13 16:19:06

kemitod
Потребител

kemitod написа:

Грешиш!
Този стадион "Юнак" е строен през 50-те години!
Стадионът на АС-23 се е зовял Юнак,а в последствие е преименуван на Атлетик парк,след гостуване на някакъв английски клуб,не помня вече кой smqh

абе ти в google.com, ли ги четеш тея работи

не! в уикипедия smqh  metal

А футболният статистик и историк се казва Румен Минков!

Skywalker: Бутонът "редактирай" не е за украса.

Офлайн

#8 2008-08-13 16:50:10

Blanco Negra Crew
Гост

Жълтия Румен Минков и уикипедия си ги заври, ясно е колко си компетентен........

Пич, ако ще спориш с мен, искам ФАКТИ, от независим източник, документи или нещо такова, държавни архиви или регистри, ако нямаш, не говори, а прочети внимателно линка който ти дадох и се надявам, че си достатъчно интелигентен за да откриеш сам безспорната връзка между Спортклуб и Локомотив!

За мен е безсмислено да спора повече с човек, който не спори обективно, а за самия спор и за да бъда просто дразнен нарочно, човек, който се държи като момиченце и не прилага никакви аргументи, факти или доказателства.

#9 2008-08-13 17:02:26

kemitod
Потребител

Казах ти вече - покажи до колко си склонен да се покажеш като обективен събеседник - отговори ми:
Локомотив наследник ли е на Велбъжд Кюстендил?
Това ме интересува да си признаеш и тогава ще говорим по същество,инак спорът е безсмислен.
Този "жълт" статистик е известен като водещ в България!
С "историите" на Ангел съм запознат от много време и това,което важи за тях безприкословно е - ПРИСТРАСТНОСТ И ИЗМИЩЛЬОТИНА !

Офлайн

#10 2008-08-13 17:31:33

kemitod
Потребител

AlexWolf написа:
kemitod написа:

Айде ще ти кажа:
1. ЦСКА както и всички български клубове след войната са комунистически (или ти знаеш някой фашистки може би???)
2. Това че са избивани царски офицери несъгласни с военния режим на комунистите е факт, обаче не мога да разбера какво общо има. Дали дадения офицер  е от АС23, Славия или Левски какво значение има??? А това че футболния клуб е прекръстен от АС23 на Чавдар също е факт, но освен името не виждам друга връзка с партизанския отряд.
3. Вече ти отговориха, че стадион "Българска Армия" е на мястото на някогашното игрище на АС23. Този факт говори за някаква наследственост май???
4. Цял живот съм бил от ЦСКА (вече 30+ години) ходил съм на безброй мачове и не съм чул някой да плюе името,успехите и славата на АС-23 ами напротив.
5. Ако поне малко знаеш за сцената в България, твърдението че сме комунисти е абсурдно, а за това че сме се превърнали в патриоти и националисти - ние винаги сме си били такива.

1. След войната всички клубове,къде доброволно,къде насила,са превърнати в ремсиски,по късно младежки и работнически спортни дружества.Въпросът обаче е какви са били техните основатели,генезис,идейни и политически пристрастия преди войната.В този смисъл аз не виждам нищо общо между АС-23 и създадения след 9 септември ЦДНА.
2. Тук говоря конкретно за функционерите на АС-23 ,а не за царските офицери като цяло.
3."Народна Армия" е построена на игрището на АС-23 не от сантименти или желание за приемственост,а просто от конюктурни и инфраструктурни съображения - вече готово игрище на един забранен и разтурен клуб.
4. Името АС-23 беше отдавна забравено сред редовия привърженик на ЦСКА,Демокрацията му го припомни.Това обаче не означава,че ком.пропаганда го е забравила през всичките тези години.Сложи си ръка на сърцето и честно ми кажи,кога разбра за съществуването на АС-23?
5. Значи си спомняш времената когато почти цялото ЦК на БКП се изсиваше в ложите на "Народна Армия" или на "Васил Левски" за важни мачове на ЦСКА.Да не говорим за хилядите по-дребни функционери на БКП,КОМСОМОЛ,ТНТМ и всякакви други структури,с възпитаници от партийните школи.

Офлайн

#11 2008-08-13 17:45:36

AlexWolf
Потребител

kemitod написа:

1. След войната всички клубове,къде доброволно,къде насила,са превърнати в ремсиски,по късно младежки и работнически спортни дружества.Въпросът обаче е какви са били техните основатели,генезис,идейни и политически пристрастия преди войната.В този смисъл аз не виждам нищо общо между АС-23 и създадения след 9 септември ЦДНА.
2. Тук говоря конкретно за функционерите на АС-23 ,а не за царските офицери като цяло.
3."Народна Армия" е построена на игрището на АС-23 не от сантименти или желание за приемственост,а просто от конюктурни и инфраструктурни съображения - вече готово игрище на един забранен и разтурен клуб.
4. Името АС-23 беше отдавна забравено сред редовия привърженик на ЦСКА,Демокрацията му го припомни.Това обаче не означава,че ком.пропаганда го е забравила през всичките тези години.Сложи си ръка на сърцето и честно ми кажи,кога разбра за съществуването на АС-23?
5. Значи си спомняш времената когато почти цялото ЦК на БКП се изсиваше в ложите на "Народна Армия" или на "Васил Левски" за важни мачове на ЦСКА.Да не говорим за хилядите по-дребни функционери на БКП,КОМСОМОЛ,ТНТМ и всякакви други структури,с възпитаници от партийните школи.

1. Еми сам си отговаряш: създателите на АС23 са военни и това е общото помежду им. Нали не очакваш политическите възгледи да са еднакви преди и след войната.
Просто отбора е прекръстен на Чавдар, който от своя страна е основния клуб при учредяването на ЦДВ
2. Ако под функционери на даден клуб разбираме футболисти, то ако не се лъжа 8 футболисти от АС23 играят впоследствие за ЦДВ.
3. Това твърдение е смешно. Просто клубът е сменил името си, а стадиона си остава.
4. Честно мога да заявя че съм чул за АС23 след падането на БКП, но това си има своите причини. Мисля че и ти си живял по онова време и ги знаеш.
5. То и в ден днешен Гоце се появява на стадиона, обаче това прави ли публиката на ЦСКА комунисти? Мисля че не  urud1

Ich bin ein Rebell und ich werde es bleiben.
Ich lass mich aus meinem Land nicht vertreiben.
Zur Hölle mit der Verräterbrut.
Ich bin ein Rebell, für die Freiheit kocht mein Blut.

Офлайн

#12 2008-08-13 18:41:41

kemitod
Потребител

AlexWolf написа:

1. Еми сам си отговаряш: създателите на АС23 са военни и това е общото помежду им. Нали не очакваш политическите възгледи да са еднакви преди и след войната.
Просто отбора е прекръстен на Чавдар, който от своя страна е основния клуб при учредяването на ЦДВ
2. Ако под функционери на даден клуб разбираме футболисти, то ако не се лъжа 8 футболисти от АС23 играят впоследствие за ЦДВ.
3. Това твърдение е смешно. Просто клубът е сменил името си, а стадиона си остава.
4. Честно мога да заявя че съм чул за АС23 след падането на БКП, но това си има своите причини. Мисля че и ти си живял по онова време и ги знаеш.
5. То и в ден днешен Гоце се появява на стадиона, обаче това прави ли публиката на ЦСКА комунисти? Мисля че не  urud1

1. Не може да има общо между царски офицери и шумкари с пагони,не мислиш ли?АС-23 е монархически и патриотичен клуб,а ЦДНА е клуб на комунисти и интернационалисти-антифашисти.Защо, според теб, АС-23 е бил забранен и разтурен? И защо никой 50 години не повдигна въпросът за наследството на АС-23?Смешно е да се твърди,че сте наследници на нещо,което обявихте за престъпно и разбихте.Задай си въпросът защо пък точно "Чавдар"?
2.Под функционери на АС-23 разбирам ръководството на клуба,поинтересувай се от съдбата му.Футболистите са дошли в ЦДНА просто ,защото са нямали друга алтернатива - ЦДНА или трудов лагер.
3. Макар и полуграмотни,шумкарите които до скоро са обирали мандри,са били достатъчно нагли за да откраднат и обсебят базата на АС-23,стар приом-никой не бяга от готово игрище на пъпа на Столицата.И какво означава "клубът е сменил името си, а стадиона си остава"? Клубът това са хората,традициите,емблемата,цветовете,кое от тях е запазено в ЦДНА?
4. Чул си ЦДНА,тогава,когато и аз.До тогава малко бяха хората които знаеха нещо за този клуб,и съм сигурен,че никой не е припознавал в него предходник на ЦСКА.Всяко друго твърдение е глупаво и неверно!
5. Дай да не се лъжем и да си кажем истината в очите,не е срамно,такова е било времето.И малките деца знаят кой беше клубът ползващ се с протекциите на Партията,не казвам,че всички привърженици на ЦСКА са комунисти,но на "Народна Армия" имаше повече комунисти от където и да било другаде!

Офлайн

#13 2008-08-13 22:10:00

Labrys
Потребител

ole

Офлайн

#14 2008-08-14 10:20:47

Blanco Negra Crew
Гост

kemitod написа:

Казах ти вече - покажи до колко си склонен да се покажеш като обективен събеседник - отговори ми:
Локомотив наследник ли е на Велбъжд Кюстендил?
Това ме интересува да си признаеш и тогава ще говорим по същество,инак спорът е безсмислен.
Този "жълт" статистик е известен като водещ в България!
С "историите" на Ангел съм запознат от много време и това,което важи за тях безприкословно е - ПРИСТРАСТНОСТ И ИЗМИЩЛЬОТИНА !

Няма как Локомотив Пловдив да е наследник на Велбъжд Кюстендил, самият ти въпрос е неуместен, по-лошото е, че по отношение на историята на Българския футбол в ранните му години, това, което си личи е абсолютното му непознаване и непозоваване на достоверни източници, тоест ти си поредния лаик, който се опитва да се заяжда, но в защита на тезата си е неспособен да приложи каквито и да било доказателства и документи. Повтарям се, но ето ти за пореден път линкове, в които събрания доказателствен материал е описан http://www.loko-pd.com/; http://www.lokomotivpd.com/history.php?start=6.

Тук прилагам отговор на същия въпрос, който ти задаваш, като цитирам близък мой приятел, съавтор на книгата, която ще излезе с автентичната история на Локомотив Пловдив, който отговаря на заяжданията на жълтите ни съграждани.  Колкото до връзката между Спортклуб и Локомотив Пловдив, дори в твоята любима Уикипедия го пише.

"Ако смятате, че е на Велбъжд докажете го но не като ми поствате РЕШЕНИЕТО от административният акт по обединението на двете дружества...... ТУК СТАВА ВЪПРОС ЗА ИСТОРИЧЕСКОТО НАСЛЕДСТВО..... те. СЕГАШНИЯТ ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ ОФИЦИАЛНО СИ СЕ ВОДИ И КАТО ИМЕ И КАТО ЦВЕТОВЕ И КАТО ЕМБЛЕМА И КАТО СТАТИСТИКА ЗА ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ....

С няколко думи да ОБОБЩИМ какво имам предвид... НИКОЙ не може да успори, че пез 2001-ва обединение между ЛОКОМОТИВ и ВЕЛБЪЖД... НО!!!! ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ  е ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ, а ВЕЛБЪЖД си ВЕЛБЪЖД.... Точно както и през 1949-та ЦДНВ-ДНА...... След обеднинението един отбор под името "Народна войска" отива в "А" група и се смята за исторически наследник на ЦДНВ, а един другпод името ДНА в окръжните групи... "

Повтарям, че няма как Локомотив да е наследник на отбора от Кюстендил! Ако с нещо можеш да докажеш обратното давай смело.  Внимавай, защото се опитваш да затриеш 82 години история, а това може да си позволи само човек, който наистина е много начетен и наясно с историята и разполага с неопровержими доказателства, какъвто ти НЕ СИ, за съжаление!

Последна редакция от Blanco Negra Crew (2008-08-14 10:26:29)

#15 2008-08-14 10:39:54

AlexWolf
Потребител

Аз мисля, че с написаното от CSKAULTRAS23 темата е изчерпана ole

Ich bin ein Rebell und ich werde es bleiben.
Ich lass mich aus meinem Land nicht vertreiben.
Zur Hölle mit der Verräterbrut.
Ich bin ein Rebell, für die Freiheit kocht mein Blut.

Офлайн