#106 2010-12-24 00:17:28

АРМEЕЦ
Потребител

Re: Зверски бой по време на мача Зенит - Локомотив Москва

Анархизмът и комунизмът са лайна от абсолютно идентичен тип.Равенство между хората?Какъв е смисълът човек да се бори с живота и да се стреми да постигне нещо в своето съществуване,ако ще му бъде налагано да е равен с някого,който няма ни малката амбиция да се бори?Стига глупости,ако трябваше да бъдем равни и еднакви,то нямаше да бъдем мислещи създания,а просто армия от зомбита,които си щъкат безцелно по земята.Трябва да има йерархия в тоя живот,иначе няма смисъл да го живеем ;)

Последна редакция от АРМEЕЦ (2010-12-24 00:19:11)

Никола Йотов,Цола Драгойчева,Ангел Солаков,Борис Велчев,Иван Стоянов,Иван Славков,агент Николай,агент Тара,Бакърджиев,Костов,Станишев-ПИТАМ ИМА ЛИ ВЛАСТ,КОЯТО ДА НЕ Е ПОДКРЕПЯЛА ВАС?!

Офлайн

#107 2010-12-24 00:46:59

nightwalker
Потребител

Vamos_Aris написа:

Всеки си го разбира по свой си начин щом смяташ.че анархизма и реда са две различни понятия значи толкова и разбираш от анархизъм.Махно го е казал Анархията е майка на реда!!! Символиката на анархизма също на меква че анархията е ред А-то в кръгче означава ANARCHY is ORDER .Ние анархистите ценим особенно равенството между хората и свободата нещо което национал-социализма,няма как да постигне! Колкото до Гърците и за тях не си прав Те са хора,които наистина не остават безучастни с това което държавата върши спрямо тях и си търсят правата,а това,че ние сме путки и позволяваме дерибеите в парламента да ни съсипват си е изцяло наш проблем и не прави гърците боклуци. Просто,човек трябва да се запознае от близо със ситуацията в гърция и тогава да говори за и против!

Много хора са казали много неща, някой са били истина, някой не, но като цяло това, че някой е казал нещо не го прави истина.
Ти като познавач на това движение ми дай един пример от тоя свят където тази твоя анархия въобще се е появила е и е дала някакви положителни резултати или по-скоро всичко са някакви празни приказки май. Наистина не ви разбирам вижданията но виждам резултатите от действията ви - никакви.

Човекът е просто идиот.

Офлайн

#108 2010-12-24 01:12:17

Vamos_Aris
Потребител

nightwalker написа:
Vamos_Aris написа:

Всеки си го разбира по свой си начин щом смяташ.че анархизма и реда са две различни понятия значи толкова и разбираш от анархизъм.Махно го е казал Анархията е майка на реда!!! Символиката на анархизма също на меква че анархията е ред А-то в кръгче означава ANARCHY is ORDER .Ние анархистите ценим особенно равенството между хората и свободата нещо което национал-социализма,няма как да постигне! Колкото до Гърците и за тях не си прав Те са хора,които наистина не остават безучастни с това което държавата върши спрямо тях и си търсят правата,а това,че ние сме путки и позволяваме дерибеите в парламента да ни съсипват си е изцяло наш проблем и не прави гърците боклуци. Просто,човек трябва да се запознае от близо със ситуацията в гърция и тогава да говори за и против!

Много хора са казали много неща, някой са били истина, някой не, но като цяло това, че някой е казал нещо не го прави истина.
Ти като познавач на това движение ми дай един пример от тоя свят където тази твоя анархия въобще се е появила е и е дала някакви положителни резултати или по-скоро всичко са някакви празни приказки май. Наистина не ви разбирам вижданията но виждам резултатите от действията ви - никакви.

Ще ти кажа 1936 година,Испанската революция анархистите са на финалната права,когато болшевиките на Сталин дават рамо на Франко и Мусолини ,и народа е смазан, А какво щеше да се случи,ако войските на интернационала не се бяха обърнали срещу Испанските си другари?
urud1 Ще ти дам пример и в днешно Мексико,където Сапатистите от щата Чиапас са обявили автономия в Мексиканската държава и години наред нито фбр,нито цру,нито мексиканската армия успяват да ги подчинят.В този щат няма бедност,няма престъпления защото там живеят на федеративен принцип. народен съд,установени правил и норми и .т.н . Ще ти кажа и един малко известен факт преди Болшевиките да дойдат на власт България е имала най-силното и многобройно Анархистко движение,не само на балканите но и в цяла Европа!  cheti Имена като Васил Икономов,Герги Шейтанов,Христо Несторов все още вдъхват Уважение и Респект у мен.

Офлайн

#109 2010-12-24 01:16:09

Vamos_Aris
Потребител

АРМEЕЦ написа:

Анархизмът и комунизмът са лайна от абсолютно идентичен тип.Равенство между хората?Какъв е смисълът човек да се бори с живота и да се стреми да постигне нещо в своето съществуване,ако ще му бъде налагано да е равен с някого,който няма ни малката амбиция да се бори?Стига глупости,ако трябваше да бъдем равни и еднакви,то нямаше да бъдем мислещи създания,а просто армия от зомбита,които си щъкат безцелно по земята.Трябва да има йерархия в тоя живот,иначе няма смисъл да го живеем ;)

другарю Армеец с аватар на нацистки военнопрестъпник
smqh  не казвам,че всички трябва да сме равни,а да имаме равен старт в живота,то е ясно,че всеки човек е различен ,всеки има различни амбиций в живота,но защо и другия да не получи шанс да осъществи амбицийте. Колкото до зомбитата,вие сте си и без това армия от зомбита ,някой кресне sieg heil и вие тръгвате ...... smqh  smqh  smqh  smqh

Офлайн

#110 2010-12-24 01:55:52

Landser88
Потребител

А осъзнаваш ли, че ти имаш един имагинерен образ за НС ? Национал-СОЦИАЛИЗМА е със силно застъпен социален характер, така че не се опитвай да ми кажеш обратното, но е точно толкова колкото да не ти ограничава индивидуалността. Както се получава при социализма и комунизма.
Твърдиш, че всички трябва да са равни и да имат равен старт? Добре, но нали се сещаш, че в последствие не можеш да продължиш да плащаш стотици левове помощи за паразита, а някое българче да умира, защото лекарствата му за прекалено скъпи и държавата не плаща за тях. Къде е равния старт?
Старта, че мангалите правят по 10 малки сапунчета и я продадат некое, друго го пуснат да проституира/краде, вземат помощи по стотин левове и си веят путките и патките, нали не работят, не плащат нищо, само взимат.
А тук къде е равния старт - хората ходят на по 2 работи, ако имат възможност, за да могат да осигурят бъдещето на децата си, които в повечето случаи са по 1-2. Плащат сметки, данъци, образованието на децата и здравеопазването им, за да може накрая един мангал дето цял живот си е клатил мъдурите под крушата да нападне някое от децата, да му вземе парите евентуално да го пребие. И не дай си Боже му стане нещо на детето, то може да умре, защото парите не стигат на родителите. При циганите какво? Циганин бива пребит и после банда идиоти реват по улиците за "фашистко и нацистко насилие", макар да не знаят за какво иде реч..
Бит ли е циганин - ясно е заглавието- "скинари нацисти набиха мирни граждани". Циганина иска да изкяри някой лев, (Анти)Българския Хелзински Комитет, веднага се впуска да помага и да съди наляво и надясно хора, пък дори и държавата(не ясно защо), която пък сама си е свалила гащите и намазала задника с вазелин, че да може всяка членка на ЕС да ни обругае. А хората ежедневно тормозени от цигани ... те да страдат, нали позитивната дискриминация дойде на мода...
Така че да ми обясняваш к'ви сме били всички и да критикуваш е тъпотия. Хайде спри да изкарваш, че ние сме едва ли не създателите на проблема.

Последна редакция от Landser88 (2010-12-24 02:10:15)

Офлайн

#111 2010-12-24 02:26:28

Terror Group 88
Потребител

Аз няма да пиша нищо, щото ше си е.е п.тката мила майчина..квото съм го казал. съм го казал и в него съм вложил всичкия смисъл, в който аз разбирам нещата. Който иска и може да го схваща, който не, да се оправя. Аре слава, наздраве, весели празници и само ВЕСКО МАРИНОВ !

ЗА НАРОД И РОДИНА !

Офлайн

#112 2010-12-24 02:35:48

Landser88
Потребител

Без концерт на Веско Маринов няма Коледа! Ех, искам и в Стара Загора концерт, ама няма начин да е на 2 места едновременно  :/

Офлайн

#113 2010-12-25 11:49:15

ВБ
Потребител

Продъмжавам да се уверявам, че на някои хора много сериозно им липсва сито за понятия, като "комунизъм" , "социализъм", национал-социализъм", "марксизъм" и т.н

Особено тежко е положението с повечето "ултранаци" , 14/88, сиег хеил и т.н шушумиги, от които тоя форум бъка. Спрете да бъркате комунизма и социализма с ортодоксалния Марксизъм, и вземете задълбочете в НС ( за всичките "патриотини").
Още в 20те и 30те години на предния век НС вече е бил невъзможен и обречен, тъй като глобализационната и капиталистическа динамика е движила света в ужасно бързи темпове. НС иска да постави прът в колелото на историята, като създаде вечната национална държава, при това с идеално чисто по кръв и мислене население?! НС не се съобразява с естествения ход на събитията, въобще сякаш пренебрегва постепенния крах на националните държави. Дълбоко в същността си се опира на утопични схващания, явно невъзможни тогава, а какво остава за днес. Как може да се мисли, че НС във формата, в която е съществувал е "социално" насочен? Той е изумително шовинистичен и в този смисъл е социално унищожителен. Той е верен само за един народ, цели благоденствието на само един народ, насочен е за това благоденствие само за един народ и за една имагинерна раса от русялави синеочковци, които трябва да властват над останалия свят от подчовеци. Та това е свръх несериозна идея.Дори и да беше възможно, ако във всяка една държава се установи НС, света ще е в постоянна война. Всъщност това бе и резултата от само 12 години тоталитарна власт на нацистите - 6 години война и над 60 000 000 трупове - наистина завидно социално отношение към хората. Хитлер не долюбвал Маркс, или поне така пише в Майн Кампф, защото "долния" му комунизъм бил целял да направи хората не равни, а еднакви. Първо, повече от ясно е, че Хитлер никога не е чел Манифеста на комунистическата партия, камо ли други макар и много по-сбити изложения като "Принципи на комунизма" от Енгелс, иначе просто не би могъл да каже такова нещо. Особено в "Принципи на комунизма" ясно е написано, че целта на комунизма (марскизма) е на първо място освобождение на работническата класа, поставянето на всички средства за производство в ръцете на работниците, и впрягане на всички сили в индустрията, земеделието и образованието, докато не се стигне до постепенно премахване на класовите различия и държавен подем, и така докато се излезе от границите на държавността. Всеки човек трябва да има възможността да се развива всестранно, не само в една точна област, за да може да бъде полезен в обществото не с едно нещо, а с цял набор от умения. В този смисъл идеите на класическия марксизъм, зародилите се още в среда на 19век са в пъти по-напреднали от НС. Маркс е виждал падането на старите монархии и преразпределението на света и дори наченките на новия световен ред повече от половин век преди те да се случат. Затова си позволява да говори за край на границите, за безкрайно производство, за всесилни хора с големи възможности и развит потенциал, НО в интерес на цялото човечество, не на една единствена нация, каквато претенция има НС.
Друг е въпросът, че историята така и все още не е видяла осъществяване на Класическия марскизъм като държавен строй (като изключим Парижката комуна 1871г, и то с едно на ум, и гражданската война в Испания, за която препоръчвам мемоарите на Оруел - "Почит към Каталония").
Животното-Болшевик, в което се израждат идеите на Маркс, особено след смъртта на Ленин 1924г, е отвратително, и е нещо като брат близнак на ужасния режим на нацистите. Така че, докато Маркс си позволява да говори на теория за обединението на хората в една класа - работническата, то това остава неосъществено, както и самия Марксизъм, докато НС се превърна във факт и доведе Германия до катастрофа, а света промени завинаги превръщайки евреите в още по-силни и сплотени и още по-ясно им внуши, че са избрани.
НС се провали, както се провали и източния му еквивалент хранен с човешко месо от Сталин.

Чашата на нашите страдания е препълнена вече...

Офлайн

#114 2011-05-09 17:49:34

ΠΑΟΚ Δικεφαλε
Потребител

Vamos_Aris написа:
nightwalker написа:
Vamos_Aris написа:

1-во не всички фенове на Арис са крайно леви
2-ро Анархизма е висше форма на ред и морал,това.че умишлено се изкривява и 45 години анархизма е вттлпяван кна народа,като нещо лошо и едва ли не тероризъм е съвсем друго нещо.
3-то Анархизма е наистина една социална идеология,защото е насочен към хората,без значение пол или раса,а не срещу хората(визирам крайно-дясната идея)
4-то защо подкрепям гръцки отбор пълен с фенове анархисти ли? ами преди да ме заведат на първия мач аз си бях купил шал на ПАОК  debil -за Арис не бях чувал почти нищо ,но когато стъпих на трибуните,цялата ми представа за футболни агитки се преобърна на 360 градуса,беше дерби със ПАОК и стадиона беше претъпкан а шоуто беше на макс ! Е шала на ПАОК си го запазих де :) но хобито ми е да събирам футболни шалове. Но от тогава Арис ми се настани в сърцето и някак си милея за тоз отбор. Ще ти кажа и още нещо Въпреки,че съм крайно ляв аз от малък съм фен на Лацио,фен съм заради отбора,а не заради фашизираните му фенове.Любимия играч ми е великия Паоло ди Канио,не заради политическите му възгледи,а заради това,че беше наистина невероятен футболист. С две думи не смесвам политиката с футбола и футбола с политиката! Айде със здраве  bira

Пич, не че искам да те обидя но това са глупости, което си написал. Анархизма и реда са две антунимни понятия и няма как да ме убедиш в обратното с каквито и да било философски размисли и страсти. Истината за мен е в национал социализма и анархизма, и нацизма са крайни идеологии от всякъде.
Погледни ги тия копелета гърците, толкова години са живели като царе на гърба на почти цяла Европа, развили са си инфраструктурата, туризма и цялата държава на чужд гръб и пак се осраха на края. И когато дойде време да си платят сметката тръгнаха на бунтове и размирици. Всички тия келеши дето ги гледаш са пионки в ръцете на мазни политици а ти ми говориш тука за някакъв ред и морал. Ебал съм им майката на тия аристократични келеши, това за мен е боклук държава и народ, сраха си и на историята, и на името.

Колкото до Гърците и за тях не си прав Те са хора,които наистина не остават безучастни с това което държавата върши спрямо тях и си търсят правата,а това,че ние сме путки и позволяваме дерибеите в парламента да ни съсипват си е изцяло наш проблем и не прави гърците боклуци. Просто,човек трябва да се запознае от близо със ситуацията в гърция и тогава да говори за и против!

+1

Το μόνο που καθυστερούν και σκουπίδια που προσβάλλει το ιερό μαύρες και άσπρες ρίγες μπορεί να έρθει και να φάει το πουλί μου!

Офлайн