Този уебсайт работи благодарение на показването на реклами на нашите посетители.
Моля, подкрепете ни като спрете Вашия Ad Blocker за този сайт.

Форум

#31 2009-03-18 10:49:17

IN_CSKA_WE_TRUST
Потребител

Re: КАЗАРМА - ЗА или ПРОТИВ и защо ?

Да, а аз говоря,че няма нужда от тая школовка. rakia

И аз няма повече , какво да ти кажа (напиша). koz  koz

Офлайн

#32 2009-03-18 10:52:47

torcida
Потребител

ИЗКЛЮЧЕН, ПОРАДИ ПИСАНЕ НА ШЛЬОКАВИЦА!

дс зх

Офлайн

#33 2009-03-18 10:57:52

IN_CSKA_WE_TRUST
Потребител

torcida написа:

ИЗКЛЮЧЕН, ПОРАДИ ПИСАНЕ НА ШЛЬОКАВИЦА!

Ако е така както казваш - имаме голям проблем - ще останем без мъже вече - как ще се превръщат момчетата в мъже без задължителна казарма>??
ebasi  ebasi  ebasi

Офлайн

#34 2009-03-18 11:19:45

черноземски
Модератор

IN_CSKA_WE_TRUST написа:

и защо мислиш така? лесно е да отричаш, трудно е да защитиш теза.
ще ти кажа само няколко преимущества на казармата - в "демократичните времена" в които живеем, родителите обръщат нулево внимание на децата си, и както сигурно виждаш те могат единствено да пият, друсат и да цъкат на PC. само че казармата ти дава не само бойни знания, създава ти навици, променя начина ти на мислене и всичко научено там е от полза! разбира не се става дума за казарма от 1,5 години, изпълнена със стърчане, копаене и т.н, а 6 или 9 месеца засилена подготовка. спор няма, че това не трябва да е безплатен трудов ресурс на държавата. ТАКА СЕ КАЛЯВА СТОМАНАТА! А НЕ С ВДИГАНЕ НА РЪЦЕ ПО СТАДИОНИТЕ, ПИЕНЕ ПО КАФЕТАТА И ШМЪРКАНЕ ПО ЧАЛГОТЕКИ - А ПОСЛЕ ПАТРИОТИ...

Ний сме народа
за чест, за свобода,
за мила родина
който знай да мре.

Офлайн

#35 2009-03-18 11:28:32

IN_CSKA_WE_TRUST
Потребител

черноземски написа:
IN_CSKA_WE_TRUST написа:

и защо мислиш така?

Караш ме да се повтарям:

В 21 век, човешката сила няма никакво значение. Важни са технологиите и оръжията. В този смисъл е много добре, че вече сме в НАТО , заради което започнахме да подменяме военния си арсенал.

За 9 месеца или 1 година никой не може да стане войник. А някои просто дори не са родени да са такива. Вместо това нека тези, които могат и искат да станат професионалисти на които наистина може да се разчита, че ще са дисциплинирани, смели, готови на всичко да победят - а няма да се разбягат като лайнарчета с 1 година школовка. Вместо това - тези които не стават и не искат да са войници е много по - добре да вложат силите си в нещо в което наистина са добри. Един да прави оръжия примерно, друг да използва времето да учи за инжинер, трети да стане бизнесмен с което да вдигне БВП на България.

Просто не виждам смисъл да прахосваме времето на някой, който не може да е войник, но пък може да е полезен с инжинерната си мисъл примерно, която да ни позволи да напреднем с военните технологии (примера не е произволно избран, а нарочно за да подчертае тезата ми).

Това ми е идеята. Аз например не влезнах в казармата, защото имах късмета да я отменят точно преди да пропилея 6 месеца от живота си. За тия 6 месеца отидох в САЩ, направих 8000 долара, върнах се и ги вложих в България. Да помислим дали съм бил повече полезен. Вместо да харча парите на държавата за нещо което и без това не ме влече и не бива - аз съм вкарал в държавата 8000 долара. Мисля, че няма нужда от коментар. koz  koz  koz  koz

Офлайн

#36 2009-03-18 11:31:27

черноземски
Модератор

не става дума за велика армия! става дума за школовка! за пречупване на малките хомо, емо и т.н привички, за възпитание в любов към родината! а не за създаване на бойна сила!

Ний сме народа
за чест, за свобода,
за мила родина
който знай да мре.

Офлайн

#37 2009-03-18 11:37:17

IN_CSKA_WE_TRUST
Потребител

черноземски написа:

не става дума за велика армия! става дума за школовка! за пречупване на малките хомо, емо и т.н привички, за възпитание в любов към родината! а не за създаване на бойна сила!

Тук вече съм съгласен, защото съм не по - малък националист от теб.

Само дето не съм съгласен по начина, който искаш да го направиш. За любовта към родината - само и единствено училището трябва да играе тази роля - от 1ви клас до университета. Всички трябва да се включат. Още от малко детето трябва да бъде възпитано и научено да обича отечеството си. Да му се предостави Българската история на език, който може да я разбере и малкото му мозъче да се почувства гордо, че е Българче. Да чете за Левски, Ботев, Раковски, Цар Симеон, Крум , Караджата, Бенковски и да им се възхищава. Да разбере тяхната саможертва. Да я осмисли. Да се създаде здрава връзка с родината.

Тези години ще са много по - важни за неговия патриотизъм , отколкото 9 месеца в армията.

Последна редакция от IN_CSKA_WE_TRUST (2009-03-18 11:38:37)

Офлайн

#38 2009-03-18 11:38:20

URBAN ORDER
Потребител

Там се става мъж..

Офлайн

#39 2009-03-18 11:40:48

daviebemmaikite
Потребител

абе трябва си казарма - и не толкова заради самата армия, колкото заради превъзпитанието. Но за съжаление дори в последните години преди да се премахне казармата вече беше станала пародия (набори 88 и 87). Стреляха по 40 патрона за цялтото си "следване", нямаха пари за ядене и дрехи...абе смешна история.

Офлайн

#40 2009-03-18 13:22:05

Police_Hater_1914
Потребител

IN_CSKA_WE_TRUST пич ти глупав ли си? някъде беше споменал, че помагаш повече на държавата като станеш бизнесмен да плащаш данъци и др фашкии за пенсионерите нали така?Ми добре замисли се тея пари с кво помагат на държавата освен,че пълнят гушите на управляващите ни еничари-небългари  mislitel  Много ясно,че трябва казарма!Някой се беше изказал напълно правилно,че там се учиш на ред,дисциплина,каляваш се- не ставаш емо,чалгар,наркоман или изрусен  shok

СОФИЯ МРАЗИ ПЕРНИК

Офлайн

#41 2009-03-18 14:16:24

черноземски
Модератор

IN_CSKA_WE_TRUST прав си за училището, подкрепям те. НО оснвна градивна единица в обществото не е Министерство на Образованието, а семейството. Домашното възпитание е най-важното!
но мнението ми за службата остава същото, както казах с основен аргумент възпитание. Защото ако ние сме минали между капките и сме успели да станем нормални хора, тези които идват след нас нали ги виждаш какви са ? Фродо, ГСХ, хора единствено мразещи, без аргументи, просто така. деца, които не могат да пишат правилно, да не говорим че не знаят кой е Кочо, и сигурно се смеят на името му! не че казармата ще го промени, никакъв шанс, но тя може да хване като цедка по-големите умове... защото путката си е путка, независимо къде я сложиш. А на някой може и да му сече пипето и да му трябва само лек стимул от боклук да стане човек.

Ний сме народа
за чест, за свобода,
за мила родина
който знай да мре.

Офлайн

#42 2009-03-18 20:28:46

OFKSS
Потребител

Дам както казват на село екзакли ,не става въпрос за армия ,а за някъкъв минимален подготвителен курс ,да знаеш поне от коя страна се държи автомата ,и да се види ще ли стане от тебе човек ,сега вярно е аз съм бил в казармата ,да губене на време е ,НО това ,че видиш ли ти си мил чиний в Америката ,не те прави велик 8 000 долара изкарал и какво от това ....неща като дисциплина ,характер,психика,издържливост се формират в казармата ,не виждам нищо добро в днешното поколение ,както каза някой мачовете ,навеждането в дискотеката и 2-3 лакоста от Пловдив по 20 кинта парчето не те правят голям мъж или силен характер.....Да не мислиш ,че на мене ми се ходеше ,ма викнаха ме отидох ,сега ако имаше запас примерно и ме викнат пак отивам ,нищо че там ще загубя няколко месеца или това ,че изкарвам по 150-200 лева на ден (нали така се вдигал БВП) Службата за родината е на първо място ,поне за мен.Но какво разбирам аз ? Аз когато бях на 14-15 ритах топката по асфалта ,играех на фунийки ,на жмичка ,на стражари и апаши ,правехме излети из планини и пещери ,ходехме на палатка ,за риба и т.н. сега всеки ден виждам яки ,корави 14 годишни кежули ,дето ме убиват само с поглед из под нинджата и незнаят какви са тия неща...........това е...тъжно ,но факт....а и те тия яките не са проблем ,проблем са чалгарчетата,емотата,прическите,педалчетата,мамините синчета ,че те не останаха читави млади хора в тая държава....

С изпънати напред ръце ,обляно в кръв едно сърце пулсира и крещи без глас България е жива в нас !

Офлайн

#43 2009-03-18 20:38:26

черноземски
Модератор

OFKSS написа:

Дам както казват на село екзакли ,не става въпрос за армия ,а за някъкъв минимален подготвителен курс ,да знаеш поне от коя страна се държи автомата ,и да се види ще ли стане от тебе човек ,сега вярно е аз съм бил в казармата ,да губене на време е ,НО това ,че видиш ли ти си мил чиний в Америката ,не те прави велик 8 000 долара изкарал и какво от това ....неща като дисциплина ,характер,психика,издържливост се формират в казармата ,не виждам нищо добро в днешното поколение ,както каза някой мачовете ,навеждането в дискотеката и 2-3 лакоста от Пловдив по 20 кинта парчето не те правят голям мъж или силен характер.....Да не мислиш ,че на мене ми се ходеше ,ма викнаха ме отидох ,сега ако имаше запас примерно и ме викнат пак отивам ,нищо че там ще загубя няколко месеца или това ,че изкарвам по 150-200 лева на ден (нали така се вдигал БВП) Службата за родината е на първо място ,поне за мен.Но какво разбирам аз ? Аз когато бях на 14-15 ритах топката по асфалта ,играех на фунийки ,на жмичка ,на стражари и апаши ,правехме излети из планини и пещери ,ходехме на палатка ,за риба и т.н. сега всеки ден виждам яки ,корави 14 годишни кежули ,дето ме убиват само с поглед из под нинджата и незнаят какви са тия неща...........това е...тъжно ,но факт....а и те тия яките не са проблем ,проблем са чалгарчетата,емотата,прическите,педалчетата,мамините синчета ,че те не останаха читави млади хора в тая държава....

браво момче!

Ний сме народа
за чест, за свобода,
за мила родина
който знай да мре.

Офлайн

#44 2009-03-18 21:00:34

grrr
Потребител

daviebemmaikite написа:

абе трябва си казарма - и не толкова заради самата армия, колкото заради превъзпитанието. Но за съжаление дори в последните години преди да се премахне казармата вече беше станала пародия (набори 88 и 87). Стреляха по 40 патрона за цялтото си "следване", нямаха пари за ядене и дрехи...абе смешна история.

А това като набор 87 и 88 нищо общо...аз в казармата влязох 88 3та смяна ако не се лъжа...нито съм 88 набор нито нищо :)Иначе ОФКСС каза нещата най-правилно.А за тези 8000 долара цска-то знае само какво е правиил и от какво се е лишавал...а иначе аз в казармата си напълнях както е нямало пари за храна макар че може да се каже че това е главно заради режима на хранене

пс:стрелял съм 3-4 пъти с АК7,62мм и ще ти кажа че съм можел да стрелям още поне 3 пъти но просто съм имал избор а и поради причината че освен него трябва да мъкна още суматий и неща а после и чистенето му не беше от най-интересните неща в казармата.

ЕДИН ЗА ВСИЧКИ, ВСИЧКИ ЗА ЛЕВСКИ !

Офлайн

#45 2009-03-18 22:18:56

daviebemmaikite
Потребител

е то зависи къде си служил, но накрая ги трепуваха само и само да се свършва - дори тоя който ги разпределяше за София полковника така разправяше. Още чакаме с брат ми едни уискита от уредени да служат на 4-и километър bira БУХАЙ ГРЕС В КАЛАШНИКА ЗА НОВОБРАНЕЦА ХАХА

Офлайн