Форум - Hooligans.bg

HOOLIGANS.BG - Форум

ПИСАНЕТО НА КИРИЛИЦА Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!

Не сте регистрирани.

#16 2009-01-05 20:18:34

черноземски
Модератор
Регистриран: 2008-08-17

Re: Книги

аз явно чета по-различни неща..
доста философски книжки, много малко фантастика, исторически, разбира се, но истинска история... а тези книжлета за конспирацията, масоните и т.н. са ми лееееко извратено четиво. може би Граф си струва усилието.
Явно всички сте запленени да изчетете всичко за нацизма и мафията.... някой да си е направил труда да прочете Моята Борба? но да го е направил така, че да я разбере? защото от един прочит едва ли...
а, още нещо - някой да е чел Капиталът?

Ний сме народа
за чест, за свобода,
за мила родина
който знай да мре.

Офлайн

#17 2009-01-06 09:08:38

Skywalker
Модератор
Регистриран: 2008-05-13

черноземски написа:

някой да си е направил труда да прочете Моята Борба? но да го е направил така, че да я разбере? защото от един прочит едва ли...

Баси, сега ще те изкарат комунист - заради Капиталът.
Аз - и двете. Даже се сещам кога четох Капиталът - преди бая годинки в първи курс студентство по заповед на майка ми и след много спорове
smqh

За всички мрънкачи: "0. НИКОЙ НЕ ТЕ КАРА ДА ПИШЕШ ТУК!"
4 и 6 са цифри, а не букви!!!

Офлайн

#18 2009-01-06 13:38:31

Lauta
Потребител
От: Пловдив
Регистриран: 2008-12-07

Skywalker написа:

черноземски написа:

някой да си е направил труда да прочете Моята Борба? но да го е направил така, че да я разбере? защото от един прочит едва ли...

Баси, сега ще те изкарат комунист - заради Капиталът.
Аз - и двете. Даже се сещам кога четох Капиталът - преди бая годинки в първи курс студентство по заповед на майка ми и след много спорове
smqh

Ни съ надувай

сигурно и война и мир си прочел, в 6 клас, по заповед на баща ти........

гейове някой чел ли е Борис Виан???

Администраторите са готини пичове

Офлайн

#19 2009-01-06 13:44:02

черноземски
Модератор

НЕ ЗНАМ, АЗ СИ МИСЛЯ, ЧЕ ВСЯКА КНИГА, КОЯТО Е ДАЛА НЕЩО НА СВЕТА СИ СТРУВА ПРОЧИТА, НЕЗАВИСИМО ОТ ИДЕИТЕ ЗАЛОЖЕНИ ВЪТРЕ... ИНАЧЕ МИ Е ИНТЕРЕСНО КАК МОЖЕ ДА МРАЗИШ НЕЩО, КОЕТО НЕ РАЗБИРАШ....

Ний сме народа
за чест, за свобода,
за мила родина
който знай да мре.

Офлайн

#20 2009-01-06 18:17:59

Lauta
Потребител
От: Пловдив

черноземски написа:

НЕ ЗНАМ, АЗ СИ МИСЛЯ, ЧЕ ВСЯКА КНИГА, КОЯТО Е ДАЛА НЕЩО НА СВЕТА СИ СТРУВА ПРОЧИТА, НЕЗАВИСИМО ОТ ИДЕИТЕ ЗАЛОЖЕНИ ВЪТРЕ... ИНАЧЕ МИ Е ИНТЕРЕСНО КАК МОЖЕ ДА МРАЗИШ НЕЩО, КОЕТО НЕ РАЗБИРАШ....

абе пич, изглежда на теб ти е много ясно, що не ни обясниш, КАКВО ТОЧНО СИ РАЗБРАЛ ОТ МОЯТА БОРБА......явно си я чел няколко пъти......пък и философия четеш, ще да си някой много умен.........

ами то в света няма един учен, политик, философ, който еднозначно да даде определение за нацизъм, щото тъпако такова няма......

самите нацисти не знаят срещу какво се борят, какви са им принципите, каква е целта им......

и друго ще ти кажа приятелю

да мислиш, че двама човека, като прочетат една и съща книга ЩЕ Я РАЗБЕРАТ ПО ЕДНАКАКЪВ НАЧИН, е наивно........

всеки възприема нещата според собствените си разбирания.......

Администраторите са готини пичове

Офлайн

#21 2009-01-09 17:05:29

kemitod
Потребител
Регистриран: 2008-07-25

Препоръчвам ви всички книжки на Ървин Уелш - няма слабо, фен съм му поне от 10-12 години и още съжалявам, че пропуснах гостуването му в Пловдив преди 7 - 8 години.
Особено наблегнете на  "Кошмарът Марабу" и "Лепило" и в двете е силно застъпена футболната тематика. На човека са му ясни нещата - бивш футболен хулиган, привърженик на единбургския "Хибс" 

http://www.colibri.bg/a_img/iwelsh.jpg

едно кратко разказче - да добиете престава за стила
http://www.slovo.bg/old/plamak/10506/10506014.htm

http://87.120.102.52/65317z.jpg http://knigoteka.com/img/books/b_3468.jpg

Lauta, Scotland, 311 - многото имена на една форумна вагина!

Офлайн

#22 2009-01-09 17:20:44

черноземски
Модератор

Lauta написа:

черноземски написа:

абе пич, изглежда на теб ти е много ясно, що не ни обясниш, КАКВО ТОЧНО СИ РАЗБРАЛ ОТ МОЯТА БОРБА......явно си я чел няколко пъти......пък и философия четеш, ще да си някой много умен.........

ами то в света няма един учен, политик, философ, който еднозначно да даде определение за нацизъм, щото тъпако такова няма......

самите нацисти не знаят срещу какво се борят, какви са им принципите, каква е целта им......

и друго ще ти кажа приятелю

да мислиш, че двама човека, като прочетат една и съща книга ЩЕ Я РАЗБЕРАТ ПО ЕДНАКАКЪВ НАЧИН, е наивно........

всеки възприема нещата според собствените си разбирания.......

СТРАШЕН СИ! НЯМА ЩО! ИМА ЛИ НАЧИН ДА НЕ ИЗПОЛЗВАШ ОБИДНИ ДУМИ???
НЕ МИСЛЯ ЧЕ МОЖЕ ДА СЕ ПОЛУЧИ ОБРАЗОВАНИЕ ВЪВ ФОРУМ! НЯМА НУЖДА АЗ ДА ТИ ОБЯСНЯВАМ! ПЪК И НЕ СЪМ КАЗАЛ ЧЕ ИМА ЕДНОСТРАННО ОБЯСНЕНИЕ, КОЕТО ДА Е УНИВЕРСАЛНО И ОБЩОВАЛИДНО!?!?!?!?!?! ПЪРВО ЧЕТИ КАКВО СЪМ НАПИСАЛ И ПОСЛЕ КРИТИКУВАЙ! И НЕ СЪМ ТИ ПРИЯТЕЛ!

Ний сме народа
за чест, за свобода,
за мила родина
който знай да мре.

Офлайн

#23 2009-01-09 17:30:08

napolitanyss
Потребител
Регистриран: 2008-12-10

kemitod написа:

Препоръчвам ви всички книжки на Ървин Уелш - няма слабо, фен съм му поне от 10-12 години и още съжалявам, че пропуснах гостуването му в Пловдив преди 7 - 8 години.
Особено наблегнете на  "Кошмарът Марабу" и "Лепило" и в двете е силно застъпена футболната тематика. На човека са му ясни нещата - бивш футболен хулиган, привърженик на единбургския "Хибс" 

http://www.colibri.bg/a_img/iwelsh.jpg

едно кратко разказче - да добиете престава за стила
http://www.slovo.bg/old/plamak/10506/10506014.htm

http://87.120.102.52/65317z.jpg http://knigoteka.com/img/books/b_3468.jpg

"Кошмарът Марабу" - ако можеш да ми кажеш горе долу за какво става въпрос
иначе Лепило е много яка...особено Терънс

циганите на сапун турците на веро

Офлайн

#24 2009-01-09 17:39:23

kemitod
Потребител
Регистриран: 2008-07-25

napolitanyss написа:

"Кошмарът Марабу" - ако можеш да ми кажеш горе долу за какво става въпрос
иначе Лепило е много яка...особено Терънс

За мен "Кошмарът" е най-бруталната му книжка.
В общи линии познатата фабула за момчето от крайния единбургски квартал - трудно детство, семейно насилие, насилие в училище, насилие на улицата, първи стъпки по стадионите под крилото на доведения му брат и постепено израстване в йерархията на трибуните. Всичко тва смесено с алкохол, дрога и секс...

Lauta, Scotland, 311 - многото имена на една форумна вагина!

Офлайн

#25 2009-03-06 00:32:47

DIE GEWALT
Потребител
Регистриран: 2008-07-28

Предлагам, шибаната тема да бъде сложена като важна, нищо че не се пише много в нея, все пак има някаква полза!!!

Нищо не може да се сравни с чувството, когато виждаш хилади хора да пеят в един глас, да викат в един глас, да се смеят в един глас, да плачат в един глас. Нищо не може да се сравни с любовта, която тези хора изпитват към отбра си. Защото никоя вяра не е толкова силна, колкото вярата в отбора.

Офлайн

#26 2009-03-26 21:29:05

IDEALE-ULTRAS
Потребител
Регистриран: 2009-03-16

Какво мислите за "Моята борба" на Хитлер? Сега съм си я поръчал и ми изглежда интерестна. Дайте мнения?  mislitel

Офлайн

#27 2009-03-27 11:57:12

lqlqllq-1892
Гост

За колко и от къде си я поръча ??? mislitel

#28 2009-03-27 21:18:56

sexualeanimale
Потребител

абе прочетете първо "Под игото" "Записки по българските въстания" "Железния светилник"

Офлайн

#29 2009-03-27 23:30:59

IDEALE-ULTRAS
Потребител
Регистриран: 2009-03-16

Ами дядо ми е чел много за тези неща. Попитах го и ми каза, че книгата най-вероятно вече не се продава, но ще ми я намери. В този смисъл имах в предвид, че съм я поръчал. :)

Офлайн

#30 2009-03-27 23:46:54

bulgarche-to
Модератор
От: Стара Загора
Регистриран: 2008-09-07

Teardown написа:

"Истината за шесте милиона" също ми е много интересна.

Не е ли "Лъжата за шестте милиона"? Мисля че е на "Жар птица". Ако е същата е много добра.
Прочетох няколко от поредицата "Страховитото в изторията". Исторически факти за викинги, римляни, келти...всичко разказано по смешен и лесен за възприемане начин.

Офлайн

Board footer